Adıyaman Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Adıyaman'daki özel kız ve erkek öğrenci yurtlarının tanıtımları burada! Adıyaman Öğrenci Yurtları ve Adıyaman'daki Üniversitelere yakın yurtlar hakkında bilgi al, en uygun yurt özelliklerini incele ve Adıyaman Yurt fiyatlarını öğren.


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
3Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtAdıyaman

Adıyaman Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Besni
Çelikhan
Gerger
Gölbaşı
Kahta
Samsat
Sincik
Tut


Adıyaman 'da Öğrenci Olmak

Adıyaman’da Üniversitesini kazandınız ve Adıyaman hakkında hiçbir fikriniz yok, Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Adıyaman’da öğrenciler neler yapar? Adıyaman Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerde kalacağım? Yurt imkânları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Adıyaman’da Üniversite hayatım boyunca nerede Adıyaman’da yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Adıyaman’da şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Adıyaman Üniversitesi(ADYÜ), 2006 yılında devlet üniversitesi olarak kurulmuştur. Bünyesinde 13 fakülte bulunmaktadır. Adıyaman Merkez ana yerleşkesi Omup, Besni, Gölbaşı ve Kâhta ilçelerinde de yerleşkeleri vardır. 


Ana kampüse girdiğinizde sizi bir kemer köprü ile karşılayacaktır. Girişi geçtikten sonra sizin için yazılmış olan türkü aklınıza gelecek ve uzun ince bir yolda ilerleyerek fakültelere ulaşacaksınız. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Rahat bir öğrencilik yaşamı için Adıyaman en ideal şehirlerden biridir. Adıyaman’da ulaşım kargaşası yaşamazsınız çünkü şehrin bir ucundan başka bir ucuna yürüyerek bile gidebilirsiniz.  


Adıyaman Üniversitesinde okuyan öğrencilerin popüler mekânı genelde Dibek Kafe'dir. Burada Bowling oynayarak eğlenebilirsiniz. Şehrin çeşitli yerlerine dağılmış şekilde Halı sahalar, fitness salonları ve Playstation salonları bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla toplanarak buralarda vakit geçirebilirsiniz. Havalar ısınınca klasik olarak geziler düzenlenip piknik yapılan yerin isimi Gazihan Dede Mesire Alanıdır. Perre Antik Kenti olan' Karadağ Kent Ormanı'nı gezmek için alternatif olabilir. Tabi ki Adıyaman’ın en önemli tarihi mekânı Nemrut dağına özellikle sabah erken saatlerde gidip güneşin doğuşunu izleyerek güzen başlayabilir. Bu mistik ortamın güzelliklerini ruhunuzda hissedebilirsiniz. Çarşı Üniversite arası yürüyerek 20 dk sürmektedir. Şehirdeki hemen hemen bütün toplu taşıma araçları Üniversitenin önünden geçmektedir. Otogar, Adıyaman Üniversitesine 14 km ( 20- 30 dk) mesafededir. Çiğköftenin ana vatanı Adıyaman'dır. Meyir Çorbası, Yapuzlu Köfte, Tevenk Sarması, Adıyaman Tavası tatmanız gereken lezzetlerdir.


Adıyaman’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Adıyaman’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Adıyaman’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Adıyaman ''yurt fiyatları oda sayısına göre 5000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 4000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Adıyaman Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Adıyaman’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Adıyaman Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Adıyaman’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Adıyaman merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Adıyaman merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4000 TL ile 10.000 TL arasındadır.


Adıyaman Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Adıyaman’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Adıyaman Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Adıyaman Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Adıyaman’daki Apart ücretleri, Adıyaman Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Adıyaman Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Adıyaman Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Adıyaman‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Adıyaman’daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Adıyaman Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Adıyaman’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Adıyaman’daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Adıyaman’daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Hakkında Merak Edilenler