Amasya Merkez Kız Özel Öğrenci Yurtları

Amasya Merkez’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlarburada!

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
7Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Merkez Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Göynücek
Gümüşhacıköy
Hamamözü
Merzifon
Suluova
Taşova

Amasya Merkez'de Öğrenci Olmak

Amasya’da Üniversitesini kazandınız ve Amasya hakkında hiçbir fikriniz yok, Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Amasya’da öğrenciler neler yapar? Amasya Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Amasya’da Üniversite hayatım boyunca nerede Amasya’da yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Amasya’da şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Genç üniversite diyebileceğimiz bir Üniversite olan Amasya Üniversitesi kampüsü oldukça keyifli ve aktif bir kampüstür. Amasya Üniversitesinde üç tane ayrı kampüs vardır. Ancak kampüsler arası ulaşım oldukça kolaydır. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Rahat bir öğrencilik yaşamı için Amasya en ideal şehirlerden biridir. Amasya’da ulaşım kargaşası yaşamazsınız çünkü şehrin bir ucundan başka bir ucuna yürüyerek bile gidebilirsiniz. Amasya diğer şehirlere oranla daha küçük ve sakin bir şehirdir. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Amasya’da nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Amasya 'da Yeşilırmak buyunca oldukça fazla kafe, yeme içme mekanı olan yerler mevcuttur. Şehirde Eğlence mekanları ve zaman geçirebileceğiniz farklı etkinlikler ve sosyal alanlar büyük şehirlere oranla az olsa da ihtiyaçları karşılayacak düzeydedir.


Amasya’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Amasya’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, yurdun Üniversiteye veya Fakülteye olan mesafesine, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Amasya’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Amasya ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Amasya Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Amasya’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Amasya Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Amasya’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Amasya merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Amasya merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 2.200 TL ile 7.900 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3.000 TL ile 10.000TL arasındadır.


Amasya Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Amasya’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Amasya Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Amasya'da aparatlarda genel olarak öğrenciler oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Amasya'da ortak paylaşımlı sadece öğrenciler için hizmet veren öğrencilerin kalabildiği ve Gençlik ve spor bakanlığına bağlı Öğrenci Aparatlarını tercih edebilirsiniz. Amasya'da okuyacak Öğrenciler yurt yerine Apart 'ta konaklamayı düşünüyorsa denetlenen ve yurt yönetmeliğine uygun sadece öğrencilerin için hazırlanmış olan Apartları tercih etmelidir. Denetimsiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olmayan Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı, çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Amasya’daki Apart ücretleri, Amasya öğrenci Apartları için yurtlarburada.com Amasya sayfasını ziyaret edebilirsiniz


Amasya Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Amasya Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Amasya‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Amasya'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Amasya Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Amasya’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Amasya'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Amasya'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Amasya Merkez'de Ulaşım

Amasya, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir şehirdir. Amasya Merkez'de ulaşım, şehrin görece küçük boyutu ve düzenli altyapısı sayesinde oldukça kolaydır. Şehirdeki ulaşım seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz:

  1. Toplu Taşıma: Amasya'da toplu taşıma, belediyenin işlettiği otobüslerle sağlanır. Şehir içinde farklı hatlar ve güzergahlar mevcuttur. Otobüsler, turistik yerlerin yanı sıra çevre semtler arasında da sefer düzenler. Toplu taşıma ile ekonomik bir şekilde şehir içinde ulaşım sağlayabilirsiniz.
  2. Yürüyüş: Amasya Merkez, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulunduran bir şehir olduğu için yürüyerek keşfetmek oldukça keyiflidir. Özellikle şehir merkezindeki tarihi evler, Amasya Kalesi ve Yeşilırmak Nehri boyunca yürüyüş yapabilir ve şehrin atmosferini daha yakından deneyimleyebilirsiniz.
  3. Taksi: Amasya Merkez'de taksi hizmeti de bulunmaktadır. Taksiyle daha hızlı ve özel ulaşım sağlamak isterseniz, taksileri kullanabilirsiniz. Taksi fiyatları diğer toplu taşıma seçeneklerine göre daha pahalı olabilir, bu nedenle taksi tercihi yapmadan önce ücretleri sormakta fayda vardır.
  4. Araç Kiralama: Şehir merkezinde ve çevresinde birçok araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Eğer şehri kendi hızınızda gezmek ve çevre bölgelere gitmek istiyorsanız, araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz.

Amasya Merkez'de ulaşım için genellikle toplu taşıma ve yürüyüş tercih edilmektedir. Şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini gezmek için yürüyüş ve toplu taşıma araçları yeterli olacaktır. Amasya'nın tarihi dokusunu ve güzelliklerini keşfetmek için keyifli bir ziyaret yapmanızı dilerim!

Amasya Hakkında Merak Edilenler