Antalya Kız Özel Öğrenci Yurtları

Antalya'daki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Antalya'daki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.


Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
4Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtAntalya

İlçe Seç

Merkez
Akseki
Alanya
Elmalı
Finike
Gazipaşa
Gündoğmuş
Aydınkent (İbradı)
Kale (Demre)
Kaş
Kemer
Korkuteli
Kumluca
Manavgat
Serik
Konyaaltı
Muratpaşa


Antalya 'da Öğrenci Olmak

Antalya’da Üniversitesini kazandınız ve Antalya hakkında bir bilginiz sadece Turizmle ilgili bildiklerinizden ibaret.  Şehir nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Antalya’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Yurt imkanları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Antalya’da şuan hizmet veren 2 tane devlet üniversitesi vardır. Antalya Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Bilim Üniversitesi olmak üzere. Ülkemizin en önemli Üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi konum ve niteliği itibariyle Antalya içinde önemli bir özelliğe sahiptir. Kampüsün şehir merkezine yakın olması nedeniyle birçok şeye kolayca ulaşabilirsiniz. Akdeniz Üniversitesi Kampüs içinde 7/24 bir canlı hayat mevcuttur. Rektörlük ve SKS öğrencilerin etkinlik, sosyal faaliyet ve sosyal sorumluluk projelerine öncü olmakta ve dünyanın 97 farklı ülkesinden insanlar ile karşılaşma ihtimaliniz olduğu erasmus, ab projeleri ve ulusal ajanstan uluslararası ilişkiler ofisi olarak en fazla destek alabileceğiniz bir üniversite olması dolayısı ile Dünya'ya açılan bir kapı olma özelliği taşımaktadır. Bu özelliğin Akdeniz Üniversitesinin kendi özelliği olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Kampüsü oldukça büyük ve öğrenci sayısı çoktur. Öğrenci sayısının çok sayıda olması nedeniyle imkanları açısından donanımlı ve keyifli bir kampüstür. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Yemekhaneden spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur.

Antalya’da Üniversite okumanın büyük avantajları olduğu kadar eksileri vardır. Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerin sosyal faaliyetleri ve kültürel anlamda doygunluğa ulaşabilmeleri için eşsiz bir derya sunmaktadır. Büyük paralar harcamalarına gerek kalmadan kendi bütçelerine göre istedikleri gibi gezebilir oteller yerine doğal güzellikleri ile ünlü olan Antalya'nın birçok sahilinde çadır ile kamp kurarak gezebilir arkadaşlarınla unutulmaz vakitler geçirebilirsin. Doğal güzellikleri, tarihi eserlerin, yaylaları, sahilleri, şelaleleri, sahilleri ile dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Antalya’da okumanın eksileri ise her ne olursa turizm şehri olması nedeniyle biraz pahalı olmasıdır.Antalya’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Antalya’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Antalya’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Antalya ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3.500 TL ile 10.500 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Antalya Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Antalya’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Antalya Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığımızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Antalya’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Antalya merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Antalya merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 500 TL ile 105.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 8000 TL ile 12.000TL arasındadır.

 

Antalya Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Antalya’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Antalya Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Antalya Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Antalya'daki Apart ücretleri, Antalya Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Antalya Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Antalya Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Antalya Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Antalya ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Antalya'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Antalya Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Antalya’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Antalya'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Antalya'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Antalya Hakkında Merak Edilenler