Antalya Muratpaşa Özel Öğrenci Yurtları

Antalya Muratpaşa’daki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlarburada!

Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
5Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Merkez
Akseki
Alanya
Elmalı
Finike
Gazipaşa
Gündoğmuş
Aydınkent (İbradı)
Kale (Demre)
Kaş
Kemer
Korkuteli
Kumluca
Manavgat
Serik
Konyaaltı
Muratpaşa

Antalya Muratpaşa Neresidir?

Antalya, Türkiye'nin güney sahilinde Akdeniz kıyısında yer alan bir şehirdir. Antalya'nın merkezi olan Muratpaşa ise Antalya'nın ilçelerinden biridir. Muratpaşa, Antalya'nın merkez ilçesidir ve Antalya şehir merkezinin bir parçasını oluşturur. Şehirdeki pek çok tarihi ve turistik mekanın yanı sıra alışveriş merkezleri, restoranlar ve diğer önemli yerler Muratpaşa ilçesi içerisinde bulunmaktadır. Antalya'yı ziyaret eden birçok turist, Muratpaşa ilçesindeki merkezi konumu sayesinde şehirdeki birçok etkinliğe ve mekana kolayca ulaşabilirler.


Antalya Muratpaşa Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Antalya Muratpaşaya yakın öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Antalya Muratpaşaya yakın Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Antalya Muratpaşaya yakın yurt fiyatları oda sayısına göre 3.500 TL ile 10.500 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Antalya Muratpaşaya Hangi Üniversiteler Yakın?

Antalya Muratpaşaya yakın konumda birkaç önemli üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler arasında en büyük ve tanınmış olanı Akdeniz Üniversitesi'dir. Akdeniz Üniversitesi, Lara bölgesinde bulunmakta ve Antalya Merkez'e ulaşımı oldukça kolaydır. Üniversite, geniş kampüsü ve çeşitli fakülteleriyle öğrencilere çeşitli akademik olanaklar sunmaktadır. Antalya Bilim Üniversitesi de Antalya Muratpaşaya yakın bir diğer önemli yükseköğrenim kurumudur. Konyaaltı bölgesinde yer alır ve şehir merkezine, turistik bölgelere ve plajlara yakın bir konumda bulunmasıyla tercih edilmektedir.


Antalya Muratpaşaya Yakın Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Antalya Muratpaşada Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Antalya Muratpaşada Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Antalya'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Antalya Muratpaşaya Yakın Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Antalya Muratpaşada Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Antalya Muratpaşada Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Antalya merkezdeki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Antalya Muratpaşada gezilecek yerler şunlardır:

1. Antalya Saat Kulesi: Muratpaşa'nın sembol yapılarından biri olan Saat Kulesi, Kaleiçi'nde yer alır ve tarihi dokusuyla dikkat çeker.

2. Atatürk Parkı: Şehrin merkezinde yer alan bu park, yeşillikler arasında dinlenmek ve piknik yapmak için ideal bir mekandır.

3. Karaalioğlu Parkı: Deniz manzaralı park, yürüyüş yapmak ve güzel manzara eşliğinde huzurlu zaman geçirmek için uygundur.

4. Muratpaşa Camii: İlçenin en önemli camilerinden biri olan Muratpaşa Camii, Osmanlı mimarisini yansıtan güzel bir yapıya sahiptir.

5. Antalya Arkeoloji Müzesi: Antalya'nın en büyük müzelerinden biri olan Arkeoloji Müzesi, antik döneme ait eserleri sergilemektedir.

6. Antalya Kültür Sanat Merkezi (AKM): Tiyatro, konser ve sergi gibi kültürel etkinliklerin düzenlendiği önemli bir mekandır.

7. Kaleiçi: Tarihi merkez olan Kaleiçi, dar sokakları, tarihi yapıları ve şirin restoranları ile ziyaretçileri büyüler.

8. Hıdırlık Kulesi: Antalya'nın en eski yapılarından biri olan Hıdırlık Kulesi, Kaleiçi'nde tarihi bir mekan olarak ziyaret edilebilir.


Antalya Hakkında Merak Edilenler