Ardahan Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Ardahan'daki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Ardahan'daki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren!


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
2Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtArdahan

Ardahan Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Çıldır
Damal
Göle
Hanak
Posof


Ardahan 'da Öğrenci Olmak

Ardahan Üniversitesini kazandınız ve Ardahan hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Şehirde Üniversite yaşamı zor mu? Ardahan Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Ardahan’da yurt imkânları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Ardahan şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Ardahan Üniversitesi İldeki tek üniversitedir. Arhan Güneşin bile üşüdüğü şehir olarak anılıyor olsa da halkı sıcak ve misafirperverdir. Kış aylarının oldukça soğuk ve sert geçtiği Arhan’da yaşam oldukça zordur. Şehirde sosyal hayat yok denecek azdır. Birkaç kafe ve yemek yenecek yerler dışında üniversite öğlencilerinin gidebilecekleri sinema tiyatro vs. mevcut değildir. Ahsen kafe ve Alaşara kafe şehrin en bilinen sosyal alanlarındandır. Üniversitenin kendi kulüpleri bu ihtiyaçları karşılamaktadır. 


Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü şehre 5 Km uzaklıktadır. Ulaşım Otobüs, minibüs ve taksiler aracılığı ile sağlanmaktadır. Şehir küçük olduğu için öğrenciler barınma da oldukça sorun yaşanmaktadır. Devlet yurdunda kalamayan öğrenciler için Özel Yurt sayısı oldukça azdır. Kiralık evler hem az hem de pahalıdır. Her ne kadar sosyal hayatı, eğlence mekânları az olsa da şehirde gezebileceğiniz ve size farklı deneyimler sunacak birçok yer mevcuttur. Kışın kar sporları yapabilir, Çıldır gölünde buz üzerinde balık tutabilirsiniz. Tarihi yerlerini ziyaret edebilir, Ardahan’ın güzel yemeklerinden tadabilirsiniz. Özellikle Kaz eti, Çıldır Gölünden tutulan lezzetli balıkları, kete, katmer, tandır kebabı şehrin en lezzetli yemeklerindendir. 


Ardahan Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Ardahan öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Ardahan Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Ardahan ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 4.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür.  


Ardahan Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Ardahan Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Ardahan Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Ardahan evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Ardahan merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Ardahan merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3.000 TL ile 5.000 TL arasındadır.


Ardahan Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Ardahan Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Ardahan Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Ardahan’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Ardahan Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Ardahan’daki Apart ücretleri, Ardahan Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Ardahan Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır. 


Ardahan Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Ardahan Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Ardahan ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Ardahan ki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Ardahan Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Ardahan Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Ardahan ki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Ardahan ki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.Ardahan Hakkında Merak Edilenler