Aydın Merkez Kız Özel Öğrenci Yurtları

Aydın Merkez’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
18Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Merkez
Bozdoğan
Buharkent
Çine
Germencik
İncirliova
Karacasu
Karpuzlu
Koçarlı
Köşk
Kuşadası
Kuyucak
Nazilli
Söke
Sultanhisar
Didim (Yenihisar)
Yenipazar
Nazilli - İsabeyli

Aydın 'da Öğrenci Olmak

Aydın’da üniversite kazandınız ve yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Tabii sonrasında Aydın Nasıl bir şehir Aydın nüfus açısından çok fazla kalabalık olmayan butik olarak adlandırabileceğimiz bir şehirlerimizden biridir. İklimi her ege bölgesi kıyı illeri gibi çok fazla soğuk olmayan bir iklime sahiptir. Üniversite yaşamı, kampüs ortamı, yaşam şartları nasıl gibi birçok soruyla karşı kalacaksınız. Konum olarak İzmir'e ve Muğla'nın tatil beldelerine yakınlığı da alternatif olarak gezebilecek yerler sunuyor size. Genel olarak yılın uzun dönemi sıcak geçse de bir iki aylık bir süreçte soğuk olabiliyor. Bunun yanında şehir içi ulaşımda bir o kadar kolaydır. Sosyal olanaklara gelecek olursak Üniversite içerisinde bir adet AKM’nin bulunduğunu söyleyebiliriz ve öğrencilerin geneli bu civarda bulunan kafelerde vakit geçirmeyi tercih ediyor, tabi belli yerlerde şehre mal olmuş mekanların varlığı da söz konusu. Aydın dediğimizde aklımıza ilk gelen deniz oluyor. Yazın eşsiz plajlarında gezmek ve güneşlenmek en büyük hobiniz olacak. İster şezlongda elinizde kitabınız, yanınızda soğuk içeceğinize keyif yapın isterseniz de türkuaz denizin sonsuzluğunda serinleyin. Aydın dediğimizde aklımıza gelen ikinci şeyde antik kalıntılar olacak. İlk yapmanız gereken şey kendinize bir müze kartı çıkartarak antik çağlarda gezintiye başlamak. Mesela; Aphrodisias Antik Kenti geniş bir mimari yelpazeye sahip olup Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Aydın Üniversite yaşamınız boyunca size çok şey katacak yeni deneyimler yaşamanıza imkan sağlayacak bir şehir olacaktır.


Aydın’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Aydın’da öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir.  Aydın’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Aydın'da'yurt fiyatları oda sayısına göre 3000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3000TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 3.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Aydın Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Aydın’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Aydın Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Aydın’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Aydın merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Aydın merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 1000 TL ile 120.000 TL arasında değişmektedir


Aydın Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Aydın’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Aydın Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Aydın’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Aydın Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Aydın'daki Apart ücretleri, Aydın Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Aydın Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Aydın Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Aydın ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Aydın'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Aydın Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Aydın’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Aydın'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Aydın'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Aydın Merkez'de Ulaşım

Aydın Merkez, Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde yer alan bir şehir ve Aydın ilinin merkez ilçesidir. Şehirdeki ulaşım çeşitli yöntemlerle sağlanmaktadır.

  1. Toplu Taşıma: Aydın Merkez'de belediye tarafından işletilen otobüslerle toplu taşıma hizmeti verilmektedir. Şehir içinde farklı güzergahlarda çalışan otobüslerle kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs terminalleri ve durakları genellikle şehir merkezi ve önemli noktalarda bulunmaktadır.
  2. Özel Araç: Şehirde kendi özel aracınızla ulaşım sağlamak da mümkündür. Yollar genellikle iyi durumda olup, trafik akışı düzenli olarak sağlanmaktadır. Ancak yoğun saatlerde ve bazı bölgelerde trafik sıkışıklığı yaşanabilir.
  3. Taksi: Aydın Merkez'de taksi hizmeti de mevcuttur. Taksi kullanarak şehir içinde daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi durakları genellikle önemli noktalarda ve ana caddelerde bulunmaktadır.
  4. Dolmuş: Şehir içinde belirli güzergahlarda çalışan dolmuşlar da ulaşım için yaygın olarak tercih edilmektedir. Dolmuşlar, belirli duraklardan yolcu alarak belirli bir rota üzerinde seyahat ederler.
  5. Yürüyüş ve Bisiklet: Aydın Merkez'de şehir içindeki bazı bölgelerde yürüyüş ve bisiklet yolları bulunmaktadır. Özellikle merkezi ve turistik bölgelerde yürüyerek veya bisikletle dolaşmak keyifli olabilir.

Aydın Merkez, tipik olarak ulaşım açısından kullanıcı dostu bir şehirdir. Toplu taşıma araçları genellikle sık ve düzenli olarak çalışır ve şehir içindeki önemli noktalara kolayca ulaşım sağlar. Trafik genellikle yoğun olmayan bir şehirdir, ancak iş saatlerinde veya belirli etkinliklerde trafikte artışlar olabilir. Bu nedenle, toplu taşıma araçlarını tercih etmek, trafik sıkışıklığından kaçınmak için iyi bir seçenektir.

Aydın Hakkında Merak Edilenler