Bayburt Kız Özel Öğrenci Yurtları

Bayburt'taki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Bayburt'taki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
3Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtBayburt

Bayburt Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Aydıntepe
Demirözü

Bayburt 'ta Öğrenci Olmak

Bayburt Üniversitesini kazandınız ve Bayburt hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl?  Şehirde Üniversite yaşamı zor mu? Bayburt’ta Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Bayburt’ta yurt imkânları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Bayburt şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Bayburt Üniversitesi Genç diyebileceğimiz Üniversitelerden biridir. Üniversite İldeki tek üniversitedir.  Bayburt Karadeniz ve karasal iklimin görüldüğü bir geçiş iklimi şehridir.  Şehirde sosyal yaşam kış aylarında yok denecek azdır. Şehirde birkaç kafe ve yemek yenecek yerler dışında üniversite öğlencilerinin gidebilecekleri sinemada mevcuttur. Kışın özellikle buralarda zaman geçiren öğrenciler ayrıca Kampüs içindeki sosyal kulüplerde sosyalleşebilmektedir.


Bayburt Şehir merkezinde her türlü ihtiyacınızın karşılandığı yerler mevcuttur. Hastaneden, bankaya, devlet kurumlarından alış veriş yapacağınız markete kadar bu cadde üzerinde hepsi sıralanmıştır. Dışarıdan gelen öğrenci, memur, askerler çoğunlukla buralarda ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmektedirler. Bayburt’ta Üniversite öğrencilerin rağbet ettiği özellikle birkaç kafe bulunmaktadır. Bayburt şehir olarak oldukça küçük olduğundan gece hayatı pek parlak değildir. Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde kafelerden geçer. Her ne kadar sosyal hayatı, eğlence mekânları az olsa da şehirde zaman geçirebileceğiniz, Rıhtım kafe, Hegecan Kahve Sanatı, Kuytu kafe öğrencilerin uğrak yeridir. Ayrıca canlı müzik mekânları da bulunmaktadır. Bunun dışında sayısı çok az olan diğer gece mekânları bulunur. Bu mekânlarda geç saatlere kadar eğlence devam etmektedir. Kurtuluş haftası, geleneksel tuzlu festivali, Dede Korkut kültür ve sanat şöleni, Korgan köprü festivali bunlardan bazılarıdır. 


Bayburt Üniversitesi Kampüsü şehre çok uzak değildir. Kampüse otobüs, minibüslerle kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Şehir küçük olduğu için şehri bir ucundan bir ucuna yürüyerek rahatça dolaşabilirsiniz. Bayburt’ta Öğrenciler ağırlıklı olarak Kyk yurtlarında özel kız ve erkek yurtlarının yanında öğrenci rezidans ve pansiyonlarında barınma sağlayabilmektedirler. Bayburt’ta Kiralık evler hem az hem de pahalıdır. Arkadaşlarınızla Bayburt’ta Çoruh nehrinde rafting yapabilir, Baksı Müzesini gezebilir, Aydıntepe yeraltı şehrinin derinliklerinde kaybolabilirsiniz. Yaz ve bahar aylarında piknikler, festivaller ve etkinliklere katılabilirsiniz.

 

Bayburt Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Bayburt öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulun Bayburt olduğu konuma, sun Bayburt olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Bayburt Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sun Bayburt olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Bayburt ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Bayburt Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Bayburt Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Bayburt Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Bayburt evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Bayburt merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Bayburt merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4.000 TL ile 6.000 TL arasındadır.


Bayburt Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Bayburt Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Bayburt Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Bayburt Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Bayburt’taki Apart ücretleri, Bayburt Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de,  etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bayburt Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Bayburt Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Bayburt Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bayburt'ta Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Bayburt Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Bayburt Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Bayburt Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunBayburt olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Bayburt ki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Bayburt ki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Bayburt Hakkında Merak Edilenler