Bilecik Erkek Özel Öğrenci Yurtları

 Bilecik’teki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Bilecik’teki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren!

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
10Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtBilecik

İlçe Seç

Merkez
Bozüyük
Gölpazarı
İnhisar
Osmaneli
Pazaryeri
Söğüt
Yenipazar

Bilecik 'te Öğrenci Olmak

Bilecik'te Üniversitesini kazandınız ve Bilecik hakkında hiçbir fikriniz yok, Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Kampüs olanakları neler, Üniversite yaşamı zor mu?  Üniversite hayatım boyunca nerede kalacağım gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Bilecik'te Şuan Bilecik Üniversitesi olmak kaydıyla 1 tane devlet üniversitesi vardır.  Bilecik Şeh Edebali Üniversitesi genç üniversite diyeceğimiz Üniversitelerden biridir. Bilecik Üniversitesi kampüsü küçük oldukça keyifli ve aktif bir kampüstür. Bilecik Üniversitesinin Kampüsü merkeze 6 kilometre uzaklıkta Bilecik – İstanbul karayolu üzerinde yer almaktadır. İl merkezinden kampüse sürekli ulaşım imkanı bulunmaktadır. Ayrıca Bilecik’in diğer şehirlere olan yakınlığı ve sık aralıklarla tren- otobüs imkanları da Üniversiteye gelecek olan öğrencilere ulaşım açısından kolaylık sağlamaktadır.


Üniversitede eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem verilmektedir. Bu kapsamda, Öğrencilere konferans, seminer, panel, bilgi şöleni gibi bilimsel toplantılar; gösteri, sergi, tiyatro, konser gibi çok sayıda kültürel etkinlik gerçekleştirilmektedir. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Bilecik Üniversitesinin Kampüsü merkeze 6 kilometre uzaklıkta Bilecik – İstanbul karayolu üzerinde yer almaktadır. İl merkezinden kampüse sürekli ulaşım imkanı bulunmaktadır. Ayrıca


Bilecik’in diğer şehirlere olan yakınlığı ve sık aralıklarla tren- otobüs imkanları da Üniversiteye gelecek olan öğrencilere ulaşım açısından kolaylık sağlamaktadır.

Üniversitede eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem verilmektedir. Bu kapsamda, Öğrencilere konferans, seminer, panel, bilgi şöleni gibi bilimsel toplantılar; gösteri, sergi, tiyatro, konser gibi çok sayıda kültürel etkinlik gerçekleştirilmektedir. Rahat bir öğrencilik yaşamı için Bilecik en ideal şehirlerden biridir. Bilecik diğer şehirlere oranla daha uygun ve kolaydır. Zaman geçirebileceği birçok kafe, sinema ve sosyal alanlar mevcuttur. Eğlence mekanları ve zaman geçirebileceğiniz çok sayıda mekanın bulunduğu Bilecik zamanınızı geçirebileceğiniz birçok Bilecik sosyal etkinliklerin, sosyal alanların olduğu bir şehirdir. 


Bilecik’te Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Bilecik'te öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Bilecik'te Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Bilecik ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2000 TL ile 9000TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 3000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Bilecik Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Bilecik'te Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Bilecik Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Bilecik'te evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Bilecik merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Bilecik merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 2.600 TL ile 7.500 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3000 TL ile 9000 TL arasındadır.


Bilecik Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Bilecik'te Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Bilecik Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Bilecik Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Bilecik’teki Apart ücretleri, Bilecik Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Bilecik Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Bilecik Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bilecik ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Bilecik’teki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Bilecik Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Bilecik'te Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Bilecik’teki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Bilecik’teki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Bilecik Hakkında Merak Edilenler