Bursa Kız Özel Öğrenci Yurtları

Bursa'daki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Bursa'daki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.

Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
10Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtBursa

Bursa 'da Öğrenci Olmak

Bursa’da üniversite kazandınız ve yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Peki, Bursa nasıl bir şehir, Üniversite yaşamı, kampüs ortamı, yaşam şartları nasıl gibi birçok soruyla karşı kalacaksınız. Bursa’da şuan Toplamda iki tane Devlet Üniversitesi ve Meslek Yüksek Olukları bulunmaktadır. Osmanlı Döneminden beri köklü bir tarihe sahip olan Bursa hem tarihi, hem doğal güzellikleri ile üniversite hayatınız boyunca yaşamaktan keyif alacağınız bir ilimizdir Bursa ‘da yaşam İstanbul'a göre daha kolay ve ucuzdur. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Hem Bursa Merkez hem de İlçelerinde gezmekle bitiremeyeceğiniz kadar güzel yerler mevcuttur. Kültür, sanat, tiyatro, sinema, konser gibi etkinliklerin çok fazla olduğu Bursa’da öğrencilik hayatınız boyunca farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Hem kültürel hem tarihi dokusuyla size öğrencilik hayatınız boyunca güzel deneyimler yaşatacak olan Bursa’da öğrenci olmak hayatınızın en güzel yılları olarak kalacaktır.


Bursa’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Bursa’da Öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir.   Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtlar, fiyatlarını öğrencin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da teras kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır.  Bursa ''yurt fiyatları oda sayısına göre 6000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 4000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalar ihtiyacınız olan tüm donanıma sahiptir.


Bursa’da Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Bursa’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz alternatifler arasında  ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Bursa Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığımızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Bursa’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Bursa Merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır.  Bursa merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız  bir ev, 2000 TL ile 120.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3500 TL ile 12.000 TL arasındadır.


Bursa Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Bursa’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Bursa Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Bursa Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı sabah erkenden kalkıp işe gidecektir. Bursa Apart ücretleri, Bursa Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Bursa Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Bursa’da Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır.  Etkilemektedir. Bursa'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Bursa Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Bursa’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal imkanların, mesela yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa’da Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Bursa'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Bursa'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Bursa Hakkında Merak Edilenler