Çanakkale Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Çanakkale'deki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Çanakkale'deki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
9Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtÇanakkale

İlçe Seç

Merkez
Ayvacık
Bayramiç
Biga
Bozcaada
Çan
Eceabat
Ezine
Gelibolu
Gökçeada (İmroz)
Lapseki
Yenice

Çanakkale 'da Öğrenci Olmak

Çanakkale’de Üniversitesinde istediğiniz bir bölümü kazandınız ancak Çanakkale hakkında herhangi bilginiz yok.  Çanakkale nasıl bir şehir? Üniversite ortamı nasıl? Çanakkale’de öğrenciler neler yapar? Çanakkale halkının öğrencilere bakışı nasıldır?  Çanakkale Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu?  Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Çanakkale’de şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Çanakkale Üniversitesi Ülkemizin eğitim kalitesi açısından oldukça iyi olan Üniversitelerinden biridir.  Çanakkale Üniversitesi Kampüsü oldukça eğlenceli, donanımlı bir kampüstür. Kampüse ulaşım Halk otobüsleri ve minibüsler sayesinde yapılmaktadır. Kampüs içerisinde Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekanlarına ihtiyacınız olan çok şey mevcuttur.  


Rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için Çanakkale en ideal şehirlerden biridir. Deniz olan bir şehir olması sahilde zaman geçirebileceğiniz birçok mekana sahiplik etmesi, Bursa, Balıkesir gibi illere de oldukça yakın olması açısından öğrencilik hayatınız boyunca sıkılmadan yasabileceğiniz bir şehir olacaktır. Ekonomik olarak da çok büyük sıkıntılar yaşamazsınız. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Çanakkale’de nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Çanakkale sahilde öğrencilerin özellikle uğrak yeri olan mekanlarda arkadaşlarınızla zaman geçirebilir. Hafta sonları ise Şehitliği gezebilir,  denize inen çam ormanlarında yürüyüşler yapabilir, sakin plajlarında denize girebilir, keyifli sokakları ve kiraz bahçeleri ile dolu köy sokaklarında gezebilirsin. Belediyenin düzenlediği festivaller, etkinliklere katılabilirsiniz.  Gezmeye ve doğaya meraklıysanız eğer Çanakkale’deki sizi büyüleyecektir. Çanakkale üniversite yaşamınız boyunca sizde bıraktığı izler unutulmaz izler bırakacaktır.  


Çanakkale’de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Çanakkale’de öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Çanakkale’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Çanakkale ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3.000 TL ile 9.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 3.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Çanakkale Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Çanakkale’de Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Çanakkale Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Çanakkale’de evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Çanakkale merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Çanakkale merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 7.500 TL ile 67.500 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4.000 TL ile 8000 TL arasındadır

Çanakkale Öğrenci Aparatları


Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Çanakkale’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Çanakkale Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da aprtlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Çanakkale Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Çanakkale’deki Apart ücretleri, Çanakkale Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Çanakkale Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Çanakkale’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Çanakkale Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Çanakkale’de Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Çanakkale’deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Çanakkale’deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Çanakkale Hakkında Merak Edilenler