Çankırı Kız Özel Öğrenci Yurtları

Çankırı'daki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Çankırı'daki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
2Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtÇankırı

İlçe Seç

Merkez
Atkaracalar
Bayramören
Çerkeş
Eldivan
Ilgaz
Kızılırmak
Korgun
Kurşunlu
Orta
Şabanözü
Yapraklı


Çankırı 'da Öğrenci Olmak

Çankırı’da Üniversitesini kazandınız ve Çankırı hakkında bir bilginiz yok. Çankırı nasıl bir şehir? Üniversite ortamı nasıl? Çankırı’da öğrenciler neler yapar? Çankırı halkının öğrencilere bakışı nasıldır? Çankırı Karatekin Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerde kalacağım? Yurt imkânları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Çankırı’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Çankırı’da şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Çankırı Karatekin Üniversitesi 6 fakülte, 4 enstitü, 2 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokulu bulunur. Burada yaklaşık 7 bin öğrenci eğitim görmektedir. Karatekin Üniversitesi kampüsü eksikleri olmasına rağmen ihtiyacınız olabilecek bir çok donanıma sahiptir. Özellikle kütüphanesi oldukça donanımlı ve güzeldir. Üniversite Rektörü ve hocalarıyla sıcak ve samimi bir iletişim içinde olabilirsiniz. Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekânları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur. Çankırı Karatekin Üniversitesinde kampüs ve şehir ulaşımı sanıldığı kadar zor değil 7/24 ulaşım imkanı var. Çankırı rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için en ideal şehirlerden biridir. Oldukça ucuz olan Çankırı’da öğrencilik yaşamınız boyunca ekonomik olarak sıkıntı yaşamazsınız. Çankırı’da ulaşım kargaşası da yaşamazsınız çünkü şehrin bir ucundan başka bir ucuna yürüyerek bile gidebilirsiniz. Öğrencilik hayatı boyunca Küçük ve sakin bir şehir olan Çankırı’da nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Çankırı Öğrencilerin arkadaşlarıyla zaman geçirebileceği bir çok mekana sahiptir. Kafe, yeme içme ve eğlence mekânı, gibi çok yer mevcuttur. Üniversitenin Kulüplerine katılarak sosyalleşebilir farklı kültürden bir çok arkadaşa sahip olabilirsiniz. Ayrıca Belediyenin düzenlediği festivaller ve etkinlikleri takip ederek kültürel etkinlikler içinde olabilir ve etkinliklere katılabilirsiniz. 


Çankırı’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Çankırı’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Çankırı’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre değişmektedir. Ayrıca fiyatlar yurdun öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre, odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Çankırı ''yurt fiyatları oda sayısına göre 4000 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 4000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Çankırı Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Çankırı’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Çankırı Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Çankırı’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Çankırı merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Çankırı merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev,  3.500TL ile 9000 TL arasında değişmektedir


Çankırı Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Çankırı’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Çankırı Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Çankırı’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Çankırı Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Çankırı’daki Apart ücretleri, Çankırı Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Çankırı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Çankırı Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Çankırı ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Çankırı’daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Çankırı Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Çankırı’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Çankırı’daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Çankırı’daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Çankırı Hakkında Merak Edilenler