Çorum Merkez Kız Özel Öğrenci Yurtları

Çorum Merkez’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
7Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Merkez Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Alaca
Bayat
Boğazkale
Dodurga
İskilip
Kargı
Laçin
Mecitözü
Karaören (Oğuzlar)
Ortaköy
Osmancık
Sungurlu
Uğurludağ

Çorum 'da Öğrenci Olmak

Çorum’da Üniversitesini kazandınız ve Çorum hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Çorum’da öğrenciler neler yapar? Çorum halkının öğrencilere bakışı nasıldır? Çorum Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Çorum’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Çorum’da şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır.  Çorum Hitit Üniversitesi Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Çorum’da sosyal yaşam, çevre illere göre daha fazla gelişmiştir. Şehrin coğrafi konumu ve kültürel altyapısı, Çorum’da sosyal etkinlikler gerçekleştirmeye çeşitli olanaklar sunmaktadır. Şehirde çok zengin bir müzenin yanında çeşitli sinema salonları, Devlet Tiyatro Salonu, ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek kapasitede spor kompleksleri, olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. Aynı şekilde çok sayıda kafe, restoran, eğlence merkezleri ve AVM, öğrencilerin boş vakitlerini geçirebilecekleri mekânlar arasında yer almaktadır. Çorum’da ulaşım kargaşası yaşamazsınız çünkü kolaydır Belediye otobüsleri ve dolmuşlarla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri de büyük şehirlere oranla daha uygundur. Çorum diğer şehirlere oranla daha küçük ve sakin bir şehirdir. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolay ve ucuzdur. 


Çorum’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Çorum’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Çorum’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Çorum ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2.750 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Çorum Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Çorum’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Çorum Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Çorum’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Çorum merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Çorum merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4.500 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4.500 TL ile 5500 TL arasındadır. 


Çorum Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Çorum’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Çorum Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Çorum Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır.


Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Çorum'daki Apart ücretleri, Çorum Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır. 


Çorum Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Çorum Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Çorum'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Çorum Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Çorum’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Çorum'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Çorum'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Çorum Merkez'de Ulaşım

Çorum, Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde yer alan bir şehirdir. Çorum Merkez'de ulaşım, şehrin yapısı ve altyapısı sayesinde çeşitli seçeneklerle sağlanmaktadır. İşte Çorum Merkez'de kullanabileceğiniz ulaşım seçenekleri:

  1. Toplu Taşıma: Çorum'da şehir içi ulaşım, belediyenin işlettiği otobüslerle sağlanmaktadır. Farklı hatlar ve güzergahlarla şehir içindeki pek çok noktaya ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ekonomik bir ulaşım seçeneği sunar.
  2. Yürüyüş: Çorum Merkez, görece küçük bir şehir olduğu için yürüyüş yaparak pek çok noktayı keşfetmek mümkündür. Özellikle şehir merkezindeki tarihi ve turistik mekanlara yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz.
  3. Taksi: Şehir merkezinde ve diğer bölgelerde taksi hizmeti bulunmaktadır. Daha hızlı ve özel bir ulaşım sağlamak isterseniz, taksi kullanabilirsiniz.
  4. Özel Araç: Çorum Merkez'de özel aracınız varsa, şehir içinde rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Şehirde otopark imkanları da bulunmaktadır.
  5. Dolmuş: Çorum'da bazı güzergahlarda dolmuşlar da hizmet vermektedir. Belirli rotalarda yolcu alarak ulaşım sağlarlar.

Çorum Merkez, genellikle ulaşımın sorunsuz ve kolay olduğu bir şehirdir. Tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olan Çorum'u ziyaret ederken şehir içindeki yerel ulaşım seçeneklerini kullanarak gezmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca, şehir dışında yer alan Hitit köyleri gibi turistik yerlere gitmek için de tur düzenleyen acentelerle iletişime geçebilirsiniz.

Çorum Hakkında Merak Edilenler