Denizli Merkez Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Denizli Merkez’deki üniversitelere ve Meslek Yüksekokullarına yakın, en iyi ve en rahat Özel Erkek Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren. Aradığın yurtlarburada!


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
5Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Merkez Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Acıpayam
Akköy
Babadağ
Baklan
Bekilli
Beyağaç
Bozkurt
Buldan
Çal
Çameli
Çardak
Çivril
Güney
Honaz
Kale
Sarayköy
Serinhisar
Tavas

Denizli Merkez'de Öğrenci Olmak

Denizli’de Pamukkale Üniversitesini kazandınız ve Denizli hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Denizli’de öğrenciler neler yapar? Denizli halkının öğrencilere bakışı nasıldır?  Denizli Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Öğrenci Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Denizli’de Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Denizli’de şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Pamukkale Üniversitesi Türkiye'nin sayılı başarılı Üniversitelerinden biridir.1992 yılına kadar Dokuz Eylül Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Denizli Mühendislik Fakültesi, Eğitim Yüksekokulu ve Denizli Tıp Fakültesi ile kurulan Üniversite, bugün altı fakülte, üç enstitü, beş yüksekokul, sekiz meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Pamukkale Üniversitesi modern, keyifli ve aktif bir kampüstür. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yiyecek-içecek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur. Rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için Denizli en ideal şehirlerden biridir.


Denizli Ege Bölgesinin ne güzel şehirlerinden biridir. Halkı sıcak, yardımsever ve sevecendir. Şehir içi ve kampüse ulaşım oldukça kolaydır. Halk Otobüsleri ve dolmuşlarla istediğiniz aşım kargaşası yaşamazsınız çünkü şehrin bir ucundan başka bir ucuna yürüyerek bile gidebilirsiniz. Denizli diğer şehirlere oranla daha küçük ve sakin bir ege şehirdir. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Denizli’de nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Denizli Öğrencilerin zaman geçirebileceği kafe, yeme içme ve eğlence mekanı, canlı müzik mekanı olan birçok yer mevcuttur. Belediyenin düzenlediği festivaller, etkinliklere katılabilirsiniz. Gezmeye ve doğaya meraklıysanız eğer Denizli Pamukkale travertenleri ilk tercihiniz olacaktır. Hierrapolis antik kentini gezip Kleopatra havuzunda tarihin kalıntıları arasında yüzebilirsiniz. Ayrıca Babadağ’da yamaç paraşütü yapabilir. Buldan’da dokumacılar çarşısını gezebilir. Dokuma tezgâhları ve harika işler arasında kaybolabilirsiniz. Denizli merkezde ise Babadağ iş hanı, bakırcılar çarşısı, sizi büyüleyecektir. Çivril’deki ışıklı göl ise manzarası ile size huzur verecektir. Denizli üniversite yaşamınız boyunca sizde bıraktığı izler ile unutamadığınız anılarından en güzeli olacaktır.

 

Denizli’de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Denizli’de öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Denizli’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Denizli ''yurt fiyatları oda sayısına göre 5.000 TL ile 7.500 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 5.000TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 7.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Denizli Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Denizli’de Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Denizli Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Denizli’de evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Denizli merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Denizli merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4.000 TL ile 5500 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4500 TL ile 6000 TL arasındadır.


Denizli Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Denizli’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Denizli Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Denizli Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Denizli’deki Apart ücretleri, Denizli Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Denizli Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Denizli Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Denizli’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Denizli Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Denizli’de Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Denizli’deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Denizli’deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Denizli Merkez'de Ulaşım

Denizli Merkez, Türkiye'nin güneybatısında bulunan bir şehirdir. Ulaşım açısından, Denizli Merkez'de çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.


  1. Otobüs: Denizli'de otobüsler oldukça yaygın bir toplu taşıma aracıdır. Şehir içinde ve şehirler arası otobüs hatları mevcuttur.
  2. Minibüs: Denizli Merkez ve çevresinde minibüsler de yaygın bir ulaşım seçeneğidir. Minibüsler genellikle belirli güzergahlarda ve duraklarda hizmet verirler.
  3. Taksi: Şehir içinde taksi hizmeti de mevcuttur. Taksi kullanarak istediğiniz yere daha hızlı ve özel bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  4. Tramvay: Denizli Merkez'de 2017 yılında hizmete giren bir tramvay hattı bulunmaktadır. Tramvay, şehir içi ulaşımda oldukça popülerdir ve önemli noktalara hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.
  5. Özel Araç: Kendi aracınızla şehir içinde rahatça seyahat edebilirsiniz. Ancak trafiğe dikkat etmek ve park yerleri bulmak gibi unsurlara dikkat etmek önemlidir.

Denizli Merkez'de ulaşım için kullanabileceğiniz bu seçeneklerin yanı sıra, şehirde yürüyüş için uygun yollar ve alanlar da mevcuttur. Ulaşım tercihiniz hangi bölgeye ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişebilir. Dilerseniz konkretn bir ulaşım planı oluşturmak veya detaylı bilgi almak için şehirdeki yerel ulaşım hizmetlerini araştırabilir veya yerel halktan yardım alabilirsiniz.

Denizli Hakkında Merak Edilenler