Edirne Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Edirne'deki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Edirne'deki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
9Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtEdirne

Edirne Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Enez
Havsa
İpsala
Keşan
Lalapaşa
Meriç
Süleoğlu
Uzunköprü

Edirne 'de Öğrenci Olmak

Edirne’de Üniversitesini kazandınız ve Edirne hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Edirne’de Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Yurt imkanları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Edirne’de şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Balkanlardaki en büyük kampüse sahip Üniversite diyebileceğimiz bir üniversitedir. İki farklı yerleşkeye sahip olan üniversitenin en büyük kampüsü Ayşekadın yerleşkesidir. Balkan Yerleşkesi ise modern binaları ile oldukça büyük olan diğer yerleşkesidir.  Edirne Üniversitesi öğrenci sayısının oldukça çok sayıda olması nedeniyle oldukça keyifli bir şehirdir.  Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Yemekhaneden Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur. Huzurlu ve keyifli bir öğrencilik yaşamı için Edirne en ideal şehirlerden biridir. Edirne’de ulaşım kargaşası yaşamazsınız çünkü ulaşım oldukça kolaydır. Halk otobüsleri ve dolmuşlarla istediğiniz yere rahatça gidebilirsiniz. Ayrıca taksi ücretleri de diğer şehirlere oranla daha makuldür. Edirne gerek Osmanlıdan gelen kültürü gerek Avrupa’ya yakın olması dolayısı ile kaldırımlarından, sokaklarına, düzeni ve estetiği ile keyifle gezip dolaşabileceğiniz bir şehrimizdir. Hayat şartları ise diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Edirne’de nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Edirne Öğrencilerin zaman geçirebileceği kafe, yeme içme ve eğlence mekanı, olan yerler mevcuttur. Belediyenin düzenlediği şenlikler, kültürel etkinliklere katılabilirsiniz.  Gezmeye ve doğaya meraklıysanız eğer Edirne’deki tarihi yapılar tam size göre bu yapılar gezerken sizi büyüleyecektir.


Edirne’de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Edirne’de öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Edirne’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Edirne ''yurt fiyatları oda sayısına göre 4.000TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 4000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Edirne Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Edirne’de Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Edirne Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığımızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Edirne’de evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Edirne merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Edirne merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 800 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2500 TL ile 12.000 TL arasındadır.


Edirne Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Edirne’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Edirne Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Edirne Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Edirne’deki Apart ücretleri, Edirne Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Edirne Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Edirne Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Edirne’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Edirne Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Edirne’de Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Edirne’deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Edirne’deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.Edirne Hakkında Merak Edilenler