Erzurum Merkez Kız Özel Öğrenci Yurtları

Erzurum Merkez’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
5Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Merkez
Aşkale
Çat
Hınıs
Horasan
Ilıca
İspir
Karaçoban
Karayazı
Köprüköy
Narman
Oltu
Olur
Pasinler
Pazaryolu
Şenkaya
Tekman
Tortum
Uzundere
Yakutiye

Erzurum Merkez'de Öğrenci Olmak

Erzurum’da Üniversitesini kazandınız ve Erzurum hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Erzurum’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Yurt imkanları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Erzurum’da şuan hizmet veren 2 tane devlet üniversitesi vardır. Erzurum Atatürk Üniversitesi Ülkemizin en köklü ve eski Üniversitelerinden biridir. Kampüsü oldukça büyük ve öğrenci sayısı çoktur. Erzurum Üniversitesi öğrenci sayısının çok sayıda olması nedeniyle oldukça imkanları açısından donanımlı ve keyifli bir kampüstür. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Yemekhaneden Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur. Erzurum halkı sıcak ve misafirperver halkı ile öğrencileri benimsemiştir. Soğuk havası ve mert insanları ile tanınan Erzurum öğrencilik hayatınızda farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir Şehirdir. Üniversiteye bağlı olan kulüplerde veya özel kulüplerde çeşitli alanlarda spor faaliyetlerine katılabilen öğrenciler, dilerlerse Erzurum Belediyesinin düzenlediği kurslara da ücretsiz katılabilirler. Erzurum’da son 6 yılda yapılmış 2 büyük alışveriş merkezi mevcuttur. Sinemalar, Go Kart Pisti, Buz Hokeyi Pisti, Kayak Merkezleri, bölümler arası gerçekleştirilen organizasyonlar, çevre illere ve ilçelere geziler, mesleki geziler gibi aktivitelere katılmak mümkün. Erzurum’da ulaşım oldukça kolaydır. Halk otobüsleri ve dolmuşlarla istediğiniz yere rahatça gidebilirsiniz. Ayrıca taksi ücretleri de diğer şehirlere oranla daha makuldür.


Erzurum’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Erzurum’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Erzurum’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Erzurum ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Erzurum Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Erzurum’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Erzurum Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Erzurum’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Erzurum merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Erzurum merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2.000 TL ile 6.500 TL arasındadır.


Erzurum Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Erzurum’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Erzurum Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Erzurum Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Erzurum'daki Apart ücretleri, Erzurum Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Erzurum Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Erzurum Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Erzurum'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Erzurum Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Erzurum’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Erzurum'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Erzurum'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Erzurum Merkez'de Ulaşım

Erzurum Merkez, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir. Ulaşım açısından, Erzurum Merkez'de çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

  1. Otobüs: Erzurum'da otobüsler, şehir içi ve şehirler arası ulaşımda sık kullanılan toplu taşıma araçlarından biridir. Şehir içi otobüs hatları, genellikle önemli noktaları ve mahalleleri birbirine bağlar.
  2. Minibüs: Erzurum Merkez ve çevresinde minibüsler de yaygın bir ulaşım seçeneğidir. Minibüsler, belirli güzergahlar ve duraklar arasında hizmet verirler ve şehir içi ulaşımda tercih edilen bir seçenektir.
  3. Tramvay: Erzurum Merkez'de 2020 yılında hizmete giren bir tramvay hattı bulunmaktadır. Tramvay, şehir içindeki önemli bölgeleri birbirine bağlamakta ve hızlı bir toplu taşıma seçeneği sunmaktadır.
  4. Taksi: Şehir içinde taksi hizmeti de mevcuttur. Taksi kullanarak istediğiniz yere daha hızlı ve özel bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  5. Özel Araç: Kendi aracınızla şehir içinde rahatça seyahat edebilirsiniz. Ancak trafiğe dikkat etmek ve park yerleri bulmak gibi unsurlara dikkat etmek önemlidir.

Erzurum Merkez'de ulaşım için bu seçenekleri kullanabilirsiniz. Şehirdeki toplu taşıma araçlarının tarifeleri ve saatleri hakkında daha fazla bilgi almak için yerel ulaşım otoriteleri veya turizm bilgi merkezlerine başvurabilirsiniz. Ayrıca, online ulaşım uygulamaları ve harita servisleri, güzergahlar ve ulaşım seçenekleri hakkında size yardımcı olabilir.

Erzurum Hakkında Merak Edilenler