Eskişehir Merkez Kız Özel Öğrenci Yurtları

Eskişehir Merkez’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlarburada!

Üniversite
3Üniversite
Aktif Yurt
9Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Merkez
Alpu
Beylikova
Çifteler
Günyüzü
Han
İnönü
Mahmudiye
Mihalgazi
Mihalıççık
Sarıcakaya
Seyitgazi
Sivrihisar

Eskişehir Merkez'de Öğrenci Olmak

Eskişehir Üniversitesini kazandınız ve Eskişehir hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Eskişehir Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Yurt imkânları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Eskişehir şuan hizmet veren 3 tane devlet üniversitesi vardır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi. Osmangazi Üniversitesi’nin bir, Anadolu Üniversitesi’nin ise Yunus Emre ve İki Eylül olmak üzere iki yerleşkesi mevcut. Her ikisi de akademik olarak kendini ispatlamış hocaların bulunduğu üniversiteler. Yemekhaneden Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekânları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur.


Eskişehir halkı sıcak ve misafirperver halkı ile öğrencileri benimsemiştir. Eskişehir şehir olarak oldukça hareketli ve öğrenciye birçok imkân sunan bir şehir. Buraya geldiğinizde istediğiniz tarzda bir öğrencilik hayatı yaşayabiliyorsunuz. Bir üniversite öğrencisi olmayı her yönüyle yaşamak istiyorum, istediğim etkinlikleri tıpkı benim gibi olan yüzlerce üniversite öğrencisi ile birlikte yapmak istiyorum, kısaca eğlenceye doymak istiyorum diyorsanız burası tam size göre bir yer. Peki, çok daha sakin ve kültürel anlamda doyurucu bir öğrencilik hayatı isteyenler? Sizlerin de bildiği gibi Eskişehir Yunus Emre’nin memleketi. Eskişehir birçok farklı ülke ve şehirden gelen öğrenciler ve halkın da yoğun ilgisiyle tam anlamıyla bir kültür başkenti. Eskişehir Şehir Tiyatroları’nda sezonluk olarak sergilenen tiyatro oyunlarında ve operalarda izleyici olabilir, ETİ Arkeoloji Müzesi, Balmumu Müzesi gibi birçok müzeyi gezebilir, Odunpazarı Evlerini gezerek bu tarihi şehre tanıklık edebilirsiniz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin de desteklediği kurs (resim,müzik,dil) ve sergilerle kendinizi geliştirebilirsiniz. Kentpark ve Sazova Parkı gibi size bir şehirde olduğunuzu unutturacak güzellikte parklarda doğayla iç içe olabilir, üniversite destekli sportif ve kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. 


Eskişehir Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Eskişehir öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Eskişehir Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Eskişehir ''yurt fiyatları oda sayısına göre 4.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 4000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür.  


Eskişehir Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Eskişehir Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Eskişehir Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Eskişehir evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Eskişehir merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Eskişehir merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 5.000 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4.000 TL ile 6.500 TL arasındadır.


Eskişehir Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Eskişehir Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Eskişehir Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Eskişehir Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Eskişehir’deki Apart ücretleri, Eskişehir Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Eskişehir Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır. 


Eskişehir Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Eskişehir Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Eskişehir ki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Eskişehir Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Eskişehir Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Eskişehir ki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Eskişehir ki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Eskişehir Merkez'de Ulaşım

Eskişehir Merkez, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir ve Eskişehir'in merkezi ilçesidir. Şehirdeki ulaşım çeşitli yöntemlerle sağlanmaktadır.

  1. Toplu Taşıma: Eskişehir'de toplu taşıma hizmeti veren belediye otobüsleri mevcuttur. Şehir içindeki farklı güzergahlarda çalışan otobüslerle kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca tramvay da şehir içinde önemli bir ulaşım aracıdır ve ana hatlar boyunca düzenli seferler yapar.
  2. Tren: Eskişehir, Türkiye'nin demiryolu ağı içinde önemli bir noktadır ve Ankara-İstanbul hattının da geçtiği bir merkezdir. YHT (Yüksek Hızlı Tren) hattı sayesinde Ankara'ya ve İstanbul'a hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.
  3. Özel Araç: Şehirde kendi özel aracınızla ulaşım sağlamak da mümkündür. Yollar genellikle iyi durumda olup, trafik düzeni ve işaretlemeler yeterli düzeydedir.
  4. Taksi: Eskişehir'de taksi hizmeti de mevcuttur. Taksileri kullanarak şehir içinde daha hızlı ve doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz.
  5. Bisiklet: Şehirde bisiklet yolları ve bisiklet kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Bisikletle şehir içinde rahatça gezinti yapabilirsiniz.

Eskişehir, genellikle ulaşım açısından kullanıcı dostu bir şehir olarak kabul edilir. Toplu taşıma araçları sıklıkla çalışır ve şehrin önemli noktalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca, bisikletle şehirde dolaşmak için düzenlenmiş alanlar sayesinde çevre dostu bir ulaşım alternatifi de mevcuttur.

Eskişehir Hakkında Merak Edilenler