Hatay Kız Özel Öğrenci Yurtları

Hatay'daki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Hatay'daki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.


Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
3Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtHatay

İlçe Seç

Antakya
Altınözü
Belen
Dörtyol
Erzin
Hassa
İskenderun
Kırıkhan
Kumlu
Reyhanlı
Samandağ
Yayladağı

Hatay 'da Öğrenci Olmak

Hatay’da Eski adıyla Antakya’da Üniversite kazandınız ve Hatay hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Hatay’da öğrenciler neler yapar? Hatay halkının öğrencilere bakışı nasıldır?  Hatay Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Öğrenci Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Hatay’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Hatay’da şuan hizmet veren 2 tane devlet üniversitesi vardır. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve Hatay Teknik Üniversitesi olmak üzere. Hatay Üniversitesi ve Toros Üniversitesi ise devlet üniversiteleridir. Hatay Üniversitelerin sayısının çok olması dolayısı ile bir üniversite şehri sayılabilir. Öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Üniversite kampüsleri öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş ve ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri birçok şeye olanağa sahiptir. Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yiyecek-içecek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur.


Rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için Hatay en ideal şehirlerden biridir. Hatay yaşam olarak rahat ve denizi ve doğası ile güzel şehirlerimizden biridir. Halkı sıcak, yardımsever ve sevecendir. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Kampüslere ulaşım belediyenin otobüsleri ve minibüslerle kolayca sağlanabilmektedir. Halk Otobüsleri ve dolmuşlarla trafik kargaşası yaşamadan kampüslere kolayca ulaşabilirsiniz Hatay’da nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Hatay'ın bir Akdeniz şehri olması size zaman geçirme ve anlamında çok sayıda olanak sunmaktadır. Sahilde ve şehir içinde öğrencilerin ağırlıkla zaman geçirebileceği kafe, yeme içme ve eğlence mekanı, canlı müzik mekanı olan birçok yer mevcuttur. Hatay’da üniversite okuduğunuz süre boyunca çok fazla gezip yeni yerler keşfetme şansınız olacak. Hatay ayrıca yeme içme olarak zengin bir mutfağa sahip illerimizden biridir 600 çeşit yemeği ve bir o kadar da mezesi ve tatlıları ile ün yapmıştır. Özellikle Hatay tantunisi ve künefesi dillere destandır. Ayrıca Yörüklerin yaptığı bükmesi, batırık, kerebiç ve cezeryesini bilmeyen yoktur. Üniversite yaşamınız boyunca Hatay'ın eşsiz lezzetlerini bol bol tüketebilir, memleketinize giderken hediye olarak sevdiklerinize götürebilirsiniz.

 

Hatay’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Hatay’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Hatay’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Hatay ''yurt fiyatları oda sayısına göre 4000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 850 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 2500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Hatay Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Hatay’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Hatay Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığımızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Hatay’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Hatay merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Hatay merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 850 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4.000 TL ile 12.000TL arasındadır.


Hatay Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Hatay’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Hatay Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Hatay’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Hatay Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Hatay'daki Apart ücretleri, Hatay Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Hatay Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Hatay Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Hatay Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Hatay'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Hatay Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Hatay’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Hatay'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Hatay'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Hatay Hakkında Merak Edilenler