İzmir Bornova Kız Özel Öğrenci Yurtları

İzmir Bornova’daki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
10Üniversite
Aktif Yurt
35Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Balçova
Bornova
Buca
Çiğli
Gaziemir
Güzelbahçe
Karşıyaka
Konak
Narlıdere
Aliağa
Bayındır
Bergama
Beydağ
Çeşme
Dikili
Foça
Karaburun
Kemalpaşa
Kınık
Kiraz
Cumaovası (Menderes)
Menemen
Ödemiş
Seferihisar
Selçuk
Tire
Torbalı
Urla

Bornova’da Öğrenci Olmak 

İzmir’in kuzeydoğusunda, Yamanlar Dağı eteğinde, bulunan Bornova, İzmir’e 8 km. uzaklıktadır. Yamanlar Dağı eteğinde kurulmuş olan İlçe Merkezi zamanla hızlı bir sanayileşme, köylerden ve özellikle doğudan gelen yoğun göç, Ege Üniversitesinin kurulması ve asker sayısının artması ve bölgesel kuruluşların Bornova’da bulunması sonucu hemen hemen tüm ovaya yayılmıştır. Eskiden bir köy görünümünde olan yerleşim merkezleri ile birleşmesi sonucu büyüyerek nüfusun artmasına rağmen, İlçede gecekondulaşma yok denecek kadar azdır.

Manisa-İzmir kara yoluna 2 km, Bornova’ya 6 km uzaklıkta art arda sıralanan Çiçekliköy ve Yakaköy ise Bornova ve İzmir’in akciğeri olarak biliniyor. Restoranları, doğal ürünlerle donatılmış köy kahvaltıları ve temiz havası, ziyaretçilerin vakitlerini burada geçirmeyi tercih etmelerinin en önemli sebepleri arasında. Kurudere, Beşyol, Çamiçi, Eğridere, Karaçam, Kavaklıdere, Kayadibi, Laka ve Sarnıç da, şehir yaşamından bunalanlar için ideal yerlerdendir.


Ege Üniversitesinden sonra çok sayıda Vakıf ve Özel Üniversitenin açılması ile Bornova Bir Üniversite İlçesi konumuna gelmiştir. Bornova’da şuan Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Şifa Üniversitesi gibi üniversiteler bulunmaktadır. Üniversite sayısının çok olması Bornova Bölgesinde öğrenci sayısının artmasına neden olmuştur. İzmir’de diğer İlçelerde Üniversite okuyan bir öğrenci de Bornova Bölgesinde konaklamaktadır.


Öğrenci Sayısının artması bölgede öğrencilerin konaklayabileceği Özel yurtların, Öğrenci rezidansları, öğrenci apartları ve pansiyonlarının da artmasına neden olmuştur. Ev kiralarının yüksek olması, öğrencilerin daha güvenli ve daha uygun olan yerlerde kalma isteği nedeniyle tercihler daha çok öğrenci yurtlarından yana olmaktadır. Öğrenci yurtlarının güvenli olması, hem de yemek hizmeti ve sosyal alanları ile öğrencilere konforlu bir yaşam sunmaktadır. Yurtlarda güvenlikten, yemek hizmetine, etüt salonundan, spor salonuna birçok şey mevcuttur. Öğrencilerin sosyalleşebileceği çok sayıda alanda mevcuttur. 


Bornova’da öğrenciyseniz yâda Bornova’da konaklıyorsanız zamanınızın birçoğunu öğrenci bölgesi olan bölgesi olan Bornova’daki Küçük Park’ta geçireceksiniz demektir. 100’ü aşkın işletmesiyle günün her saatinde yeme içmeden tutun alış veriş ve dinlenme alanları ile sizlere birçok alternatif sunarak arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirebileceksiniz. Sadece Bornovalıların değil tüm İzmirlilerin sıkça ziyaret ettiği Küçük Park’ta eğlence mekânlarının yanı sıra fast food ürünlerinden yöresel yemeklere kadar değişik lezzetlerin bulunduğu onlarca restoran bulmanız mümkün. Ağırlıklı olarak  Üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı Bornova’da kafelerinde dinlenebileceğiniz, dilerseniz alışveriş yapabileceğiniz, gece gündüz canlı ve hareketli sokaklarını keşfedebilir, müze ve köşkleri ziyaret edebilirsiniz. Eğer güneşin ve doğanın peşindeyseniz, dinlenme alanlarında yürüyüş yapmak ve bisiklet kiralayarak etrafı keşfe çıkmak tam size göre. Farklı bir deneyim isterseniz, Bornova’da yer alan buz pateni pistinde kaymayı deneyebilirsiniz.


Bornova Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İzmir Bornova’da öğrenci Yurdu Fiyatları, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İzmir Bornova Kız Yurdu ya da Bornova Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Bornova’daki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 9000 TL ile 18.000TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 9000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 2000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İstanbul Bornova Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Bornova Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İzmir Bornova’daki Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Bornova’da öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Bornova Altındağ Civarı fiyatlar 10.000TL-18.000TL arası olurken, Erzene Mahallesinde 3000 TL-15.750 TL arasın dadadır. Kazımdirik Mah.ise 2.900 TL -23.000 TL arasındadır. Işıkkent ve Çamdibinde fiyatlar 7.500TL – ile 15.500 TL aralığındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İzmir Bornova’da Kız Öğrenci evi ya da Bornova’da Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Bornova genelinde ev kiraları ortalama 7000 TL-18.000 TL Aralığında değişmektedir. İzmir Hakkında Merak Edilenler