İzmir Buca Özel Öğrenci Yurtları

İzmir Buca’daki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
10Üniversite
Aktif Yurt
37Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Balçova
Bornova
Buca
Çiğli
Gaziemir
Güzelbahçe
Karşıyaka
Konak
Narlıdere
Aliağa
Bayındır
Bergama
Beydağ
Çeşme
Dikili
Foça
Karaburun
Kemalpaşa
Kınık
Kiraz
Cumaovası (Menderes)
Menemen
Ödemiş
Seferihisar
Selçuk
Tire
Torbalı
Urla

Buca’da Öğrenci Olmak 

Buca, İzmir’in en eski yerleşim merkezidir. İzmir’in 9 kilometre güneydoğusunda kurulmuş olan Buca, Nif Dağı’nın güney eteklerine yerleşmiştir. Yayvan görünüşlü arazi ile çevrelenmiş olup, çevredeki tepeler, vadiler ve bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Buca düz ve verimli topraklara sahiptir. Verimli bir ova olan ilçenin kuzeyinde Kemalpaşa ve Buca, batısında Konak, güneyinde Menderes, doğusunda da Torbalı İlçesi bulunmaktadır. İzmir’in en kalabalık ilçesi olan Buca içerisinde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesinin fakültelerinden dolayı öğrenci sayısı oldukça yüksek olan bir ilçedir.


Buca doğal güzelliklerinin yanında aynı zamanda bir eğitim merkezidir. Dokuz Eylül Üniversitesi dışında birçok eğitim kurumu bulunmaktadır. Dışarıdan gelen öğrencilerin büyük çoğunluğu Buca’da yaşamaktadır. Barınma ihtiyaçlarını çoğunlukla yurtlardan yana kullanan öğrenciler öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve öğrenci pansiyonlarında kalmaktadır. Dolayışı ile Buca’da öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikle modern ve konforlu birçok özel yurt bulunmaktadır. Ayrıca devlet yurtları da öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ev kiralarının yüksek oluşu, depozito, emlakçı komisyonu, doğalgaz, elektrik, su abonelikleri ile ev tutmak hayli maliyetli olduğundan yurtta kalmak öğrenciler için daha avantajlı olmaktadır. 


Buca’da öğrenciyseniz şanlısınız demektir. Buca İzmir’in doğal güzellikler olarak oldukça zengin olan ilçelerinden biridir. Çok sayıda tabiat parkları, Buca Yedigöller Parkı, Hasanağa Bahçesi, Kadifekale Dağı, Buca Rum evleri, Mevlana Heykeli, Perili Köşk bunlardan bazılarıdır. Zamanınızın büyük çoğunluğunu parkları ve dinlenme alanlarında geçirebilirsiniz. Ayrıca Öğrenci sayısının çok olması dolayısı ile yeme içme mekânları, eğlence yerleri, kafe ve barları ile de zaman geçirebileceğiniz arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz birçok mekâna sahiptir. Buca Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

İzmir Buca ‘da öğrenci Yurdu Fiyatları, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. İzmir Buca Kız Yurdu ya da Buca Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Buca’daki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 9000 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 9000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 2000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. İzmir Buca Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Buca Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

İzmir Buca’daki Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Buca’da öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Buca Merkez Atatürk, Kuruçeşme ve Adatepe Mah. Fiyatlar 3000 TL 25.0000 TL arasında değişmektedir. İşçievleri Civarı ise 4000TL 10.000 TL arasındadır. Şirinyer’de Fiyatlar 3.500 TL 13.500TL arasındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, İzmir Buca’da Kız Öğrenci evi ya da Buca’da Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Buca genelinde ev kiraları ortalama 3000 TL-15.000 TL Aralığında değişmektedir. 

İzmir Hakkında Merak Edilenler