Kocaeli Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Kocaeli'deki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Kocaeli'deki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.

Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
18Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtKocaeli

İlçe Seç

İzmit
Gebze
Gölcük
Kandıra
Karamürsel
Körfez (Tütünçiftlik)
Derince
Kartepe

Kocaeli'nde Öğrenci Olmak

Kocaeli'nde Üniversitesini kazandınız ve Kocaeli’ne daha önce gitmediniz ve bir fikriniz yok.  Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Kocaeli'nde öğrenciler neler yapar? Kocaeli halkının öğrencilere bakışı nasıldır?  Kocaeli Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu?  Kocaeli'nde Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Kocaeli'nde şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden diyebileceğimiz bir Üniversite olan Kocaeli Üniversitesi Mühendislik ve mimarlık Akademisi adında kurulmuş olan bir üniversitedir. Umuttepe kampüsü oldukça keyifli ve aktif bir kampüstür. Kampüste ihtiyacınız olan birçok şey aşağı yukarı mevcuttur. Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur. Rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için Kocaeli en ideal şehirlerden biridir. Kocaeli'nde ulaşım kargaşası yaşamazsınız çünkü şehrin bir ucundan başka bir ucuna belediye otobüsleri ve dolmuşlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla biraz daha kolaydır. Kocaeli'nde nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Kocaeli Öğrencilerin zaman geçirebileceği kafe, yeme içme ve eğlence mekanı, olan yerler mevcuttur. Belediyenin düzenlediği festivaller, etkinliklere katılabilirsiniz.  Gezmeye ve doğaya meraklıysanız eğer Kocaali’de ilginizi çekebilecek Özelikle Maşukiye, Karatepe, kuzu yaylası birçok yer vardır.  Şehir merkezindeki parklarda yürüyüşler yapabilir, deniz kenarında arkadaşlarınla keyifli zamanlar geçirebilirsin.


Kocaeli'nde Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Kocaeli'nde öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Kocaeli'nde Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Kocaeli ''yurt fiyatları oda sayısına göre 5.500 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 5.500TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 12.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Kocaeli Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Kocaeli'ndeki Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Kocaeli Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Kocaeli'nde evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Kocaeli merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Kocaeli merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 5.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2.000 TL ile 8.000 TL arasındadır.


Kocaeli Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Kocaeli’nde Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Kocaeli Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Kocaeli Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Kocaeli'ndeki Apart ücretleri, Kocaeli Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Kocaeli Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Kocaeli Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Kocaeli'nde Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Kocaeli'ndeki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Kocaeli Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Kocaeli'nde Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Kocaeli'ndeki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Kocaeli'ndeki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Kocaeli Hakkında Merak Edilenler