Konya Ahırlı Kız Özel Öğrenci Yurtları

Konya Ahırlı İlçesinde ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
6Üniversite
Aktif Yurt
32Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Karatay
Meram
Selçuklu
Ahırlı
Akören
Akşehir
Altınekin
Beyşehir
Bozkır
Cihanbeyli
Çeltik
Çumra
Derbent
Derebucak
Doğanhisar
Emirgazi
Ereğli
Güneysınır
Hadım
Halkapınar
Hüyük
Ilgın
Kadınhanı
Karapınar
Kulu
Sarayönü
Seydişehir
Taşkent
Tuzlukçu
Yalıhüyük
Yunak
Merkez
Yaka Meram

Konya Ahırlı

Konya'nın Ahırlı ilçesinde öğrenci olmak isteyenler için çeşitli önemli faktörler bulunmaktadır. Öncelikle, ilçede bulunan eğitim kurumları ve üniversite kampüsleri hakkında bilgi edinmek gerekmektedir. Konaklama konusu da dikkate alınmalıdır; kampüs içi yurtlar, öğrenci evleri veya kiralık daireler gibi seçenekler değerlendirilmelidir. Ulaşım olanakları da önemli bir faktördür, toplu taşıma veya özel araç kullanımı gibi alternatifler göz önünde bulundurulmalıdır. Sosyal ve kültürel aktiviteler, yerel hizmetler ve iklim koşulları da öğrencilerin yaşamını etkileyen unsurlardır. Ahırlı ilçesinde öğrenci olmayı düşünenler, eğitim alacakları kurumun başvuru tarihleri ve gereksinimleri hakkında detaylı bilgi edinmeli, ayrıca yerel kaynaklardan ve öğrenci görüşlerinden yararlanarak daha sağlıklı bir karar verebilirler.


Konya'nın Ahırlı ilçesi, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ziyaretçilere hoş bir deneyim sunabilir. İşte Ahırlı'da gezilebilecek bazı yerler:

1. Ahırlı Göleti: Doğal güzellikleriyle dikkat çeken Ahırlı Göleti, piknik yapmak, doğa yürüyüşleri yapmak veya balık tutmak için ideal bir mekan olabilir.

2. Ahırlı Gölü Tabiat Parkı: Yemyeşil alanları, göl manzarası ve kuş türleri ile ünlü olan bu tabiat parkında doğayla iç içe zaman geçirebilirsiniz.

3. Yunus Emre Türbesi: Yunus Emre'nin türbesi, Ahırlı'da bulunmaktadır. Dini ve kültürel bir ziyaret yapabilirsiniz.

4. Ahırlı Çınar Ağacı: Yüzlerce yıllık tarihi olan büyük bir çınar ağacı Ahırlı'da yer almaktadır. Bu çınar ağacını ziyaret ederek tarihi bir atmosferde vakit geçirebilirsiniz.

5. Küçük Göl: Ahırlı'nın doğal güzelliklerinden biri olan Küçük Göl, sessizlik ve huzur arayanlar için güzel bir mekan olabilir.

6. Ahırlı Camii: İlçedeki tarihi ve dini öneme sahip olan Ahırlı Camii'ni ziyaret ederek tarihi atmosferi deneyimleyebilirsiniz.

7. Kırkgöz Mağaraları: Ahırlı'ya yakın konumda yer alan Kırkgöz Mağaraları, doğa severler ve macera arayanlar için ilginç bir ziyaret noktası olabilir.

8. Konya Atatürk Evi Müzesi: Ahırlı'ya bağlı Üzümlü Mahallesi'nde bulunan bu müzede Atatürk'ün 1 Eylül 1923'ten 15 Mayıs 1926'ya kadar yaşadığı evi ziyaret edebilirsiniz.


Ahırlı’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Ahırlı’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Ahırlı’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Ahırlı ''yurt fiyatları oda sayısına göre 5.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 5.500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 8.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Ahırlı Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Ahırlı’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Ahırlı Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Ahırlı’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Ahırlı merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Ahırlı merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 6.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4500 TL ile 8.500 TL arasındadır.


Ahırlı Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Ahırlı’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Ahırlı Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Ahırlı’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Ahırlı Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Ahırlı'daki Apart ücretleri, Ahırlı Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Ahırlı Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Ahırlı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Ahırlı Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Ahırlı‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Ahırlı'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Ahırlı Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

"Ahırlı'da Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları", yurtun oda tipine, yemek hizmetinin sunulup sunulmadığına, sosyal alanlara, spor olanaklarına ve ulaşım durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, yurdun merkezi bir konumda olması, üniversiteye yakınlığı gibi faktörler de fiyatları etkilemektedir. Üniversiteye daha yakın olan yurtların fiyatları genellikle diğerlerine göre farklılık gösterebilir. Yeni veya eski binanın deprem dayanıklılığı da fiyatlandırmada etkili bir unsurdur. Erkek öğrenci yurtlarının sunduğu imkanlara göre, örneğin yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, hamam gibi olanaklar da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Ahırlı'daki erkek öğrenci yurtlarının fiyatlarına yurtlarburada.com web sitesinin yurt fiyatları bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, kendinize en uygun yurdu seçebilirsiniz.

Konya Hakkında Merak Edilenler