Konya Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Konya Yurt Fiyatları ve Selçuklu Bölgesi ve Diğer Bölgelerde Kız Yurdu -Erkek Yurdu Özel Öğrenci Yurtları Hakkında detaylı bilgiler Burada. Yurt Fiyatlarını Öğrenin ve Odaları İnceleyin

Üniversite
6Üniversite
Aktif Yurt
32Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtKonya

İlçe Seç

Karatay
Meram
Selçuklu
Ahırlı
Akören
Akşehir
Altınekin
Beyşehir
Bozkır
Cihanbeyli
Çeltik
Çumra
Derbent
Derebucak
Doğanhisar
Emirgazi
Ereğli
Güneysınır
Hadım
Halkapınar
Hüyük
Ilgın
Kadınhanı
Karapınar
Kulu
Sarayönü
Seydişehir
Taşkent
Tuzlukçu
Yalıhüyük
Yunak
Merkez
Yaka Meram

Konya 'da Öğrenci Olmak

Konya’da üniversite kazandınız ve Konya nasıl bir şehir, Üniversite yaşamı, kampüs ortamı, yaşam şartları nasıl gibi kafanızda birçok soru var. Ve Konya'yı merak ediyorsunuz Konya’da Şuan 6 tane üniversite mevcuttur. Konya Selçuk Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Karatay Üniversitesi, Konya Tarım ve Hayvancılık Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Konya’da bulunan üniversitelerdir. Selçuk Üniversitesi Türkiye'nin en eski ve köklü üniversitelerinden biridir.  Alaattin Keykubat Kampüsü Selçuk Üniversitesinin merkez kampüsünün ismidir. Sezer Kampüsü üniversitenin kampüsünün ismidir. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Rahat bir öğrencilik yaşamı için Konya en ideal şehirlerden biridir. Konya’da  ekonomik olarak çok zorlanmazsınız. Yaşam şartları olarak diğer şehirlere oranla daha uygun ve kolaydır. Özellikle ulaşım konusunda Konya’da sıkıntı yaşamazsınız.  Konya’da nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Öğrencilerin zaman geçirebileceği birçok kafe, sinema ve sosyal alanlar mevcuttur. Bosna Hersek Mahallesi özellikle öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu semtlerden biridir. Eğlence mekanları ve zaman geçirebileceğiniz çok sayıda mekanın bulunduğu Konya öğrenci sayısının çok olması nedeniyle öğrenci şehri diyebileceğimiz ender şehirlerden birdir. Konya sosyal etkinliklerin, sosyal alanların olduğu bir şehirdir. Ayrıca Konya ve çevresi tabiat parkları turistik alanları ile zaman geçirmekten sıkılmayacağınız bir şehirdir. Üniversite hayatınız boyunca Konya’da öğrenci olarak geride güzel anılar bırakacaksınız.


Konya’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Konya’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Konya’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Konya ''yurt fiyatları oda sayısına göre 5.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 5.500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 8.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Konya Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Konya’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Konya Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Konya’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Konya merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Konya merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 6.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4500 TL ile 8.500 TL arasındadır.Konya Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Konya’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Konya Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Konya’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Konya Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Konya'daki Apart ücretleri, Konya Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Konya Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Konya Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Konya Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Konya‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Konya'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Konya Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Konya’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Konya'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Konya'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Konya Hakkında Merak Edilenler