Konya Halkapınar Özel Öğrenci Yurtları

Konya Halkapınar'da ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
6Üniversite
Aktif Yurt
32Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Karatay
Meram
Selçuklu
Ahırlı
Akören
Akşehir
Altınekin
Beyşehir
Bozkır
Cihanbeyli
Çeltik
Çumra
Derbent
Derebucak
Doğanhisar
Emirgazi
Ereğli
Güneysınır
Hadım
Halkapınar
Hüyük
Ilgın
Kadınhanı
Karapınar
Kulu
Sarayönü
Seydişehir
Taşkent
Tuzlukçu
Yalıhüyük
Yunak
Merkez
Yaka Meram

Konya Halkapınar

Konya'nın gözde ilçelerinden biri olan Halkapınar, tarihi ve doğal zenginlikleriyle dikkat çekmektedir. Halkapınar Kalesi, tarihi dokusu ve panoramik manzarasıyla bölgenin tarihini yansıtan önemli bir simgedir. Halkapınar Gölü, doğa severler ve kuş gözlemcileri için huzurlu bir alan sunarken, Çatal Harabe arkeoloji meraklılarına tarihi izler sunmaktadır. Kızıllar Kaplıcaları, termal sularıyla sağlık ve dinlenme amaçlı tercih edilen bir alternatifken, Taşmektep Mağarası doğa ve macera tutkunları için keşfedilmeye değer bir deneyim sunmaktadır. Halkapınar ilçesi, Konya'nın doğal güzelliklerini ve tarihini yansıtan bir bölge olarak ziyaretçilere farklı deneyimler sunmaktadır


Halkapınar’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Halkapınar ilçesindeki öğrenci yurtlarının fiyatları, bulunduğu konum ve sunduğu hizmetlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Özel yurtlar, Kız ve Erkek Öğrenci yurtları olarak hizmet verirken, fiyatlar öğrencinin tercih ettiği oda tipine, odada banyo-wc olup olmamasına, yemek hizmetinin olup olmamasına ve sosyal alanlara göre belirlenmektedir. Fiyatlar ayrıca odaların konumuna göre de değişiklik gösterebilmektedir, örneğin ön cephe, arka cephe veya çatı kat gibi farklı konumlar farklı fiyatlandırmalarla sunulmaktadır. Halkapınar'da bulunan yurtların fiyatları genellikle 5.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Örneğin, 6 kişilik veya 5 kişilik odalar genellikle 5.500 TL civarında bir fiyata sahipken, özel wc banyoya sahip, mutfak ve diğer donanımlara sahip tek kişilik odaların fiyatları 8.000 TL'den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde, tek kişilik odalarda ihtiyaç duyulan tüm detaylar düşünülerek konforlu bir yaşam sunulmaktadır.


Halkapınar Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Halkapınar’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Halkapınar Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Halkapınar’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Halkapınar merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Halkapınar merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 6.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4500 TL ile 8.500 TL arasındadır.


Halkapınar Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Halkapınar’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Halkapınar Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Halkapınar’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Halkapınar Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Halkapınar'daki Apart ücretleri, Halkapınar Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Halkapınar Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Halkapınar Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Halkapınar Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Halkapınar‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Halkapınar'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Halkapınar Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Halkapınar’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Halkapınar'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Halkapınar'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.Konya Hakkında Merak Edilenler