Konya Meram Özel Öğrenci Yurtları

Konya Meram'da ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
6Üniversite
Aktif Yurt
32Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Karatay
Meram
Selçuklu
Ahırlı
Akören
Akşehir
Altınekin
Beyşehir
Bozkır
Cihanbeyli
Çeltik
Çumra
Derbent
Derebucak
Doğanhisar
Emirgazi
Ereğli
Güneysınır
Hadım
Halkapınar
Hüyük
Ilgın
Kadınhanı
Karapınar
Kulu
Sarayönü
Seydişehir
Taşkent
Tuzlukçu
Yalıhüyük
Yunak
Merkez
Yaka Meram

Konya Meram

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir İç Anadolu şehri olan Konya'nın bir ilçesidir. Öğrenci olarak burada eğitim almayı düşünüyorsanız, Selçuk Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerin kampüslerinden faydalanabilirsiniz. Konaklama seçenekleri arasında kampüs içi yurtlar, öğrenci evleri ve kiralık daireler bulunmaktadır. Şehirdeki ulaşım genellikle kolaydır ve toplu taşıma öğrenciler için uygun olabilir. Konya'nın tarihi ve kültürel etkinliklerinden yararlanabilir, geleneksel Türk kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. Hastaneler, alışveriş merkezleri ve kütüphaneler gibi yerel hizmetler de öğrencilere hizmet sunmaktadır. Eğitim almayı düşündüğünüz üniversitenin başvuru tarihleri ve gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.


Konya Meram, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir ilçedir. İşte Meram'da gezilebilecek bazı önemli yerler:

1. Aziziye Camii: Meram'ın en önemli camilerinden biridir. Tarihi dokusu ve mimarisiyle dikkat çeker.

2. Şems-i Tebrizi Türbesi: Mevlana'nın hocası olan Şems-i Tebrizi'nin türbesi Meram'da yer almaktadır. Dini ve tarihi öneme sahip bir mekan.

3. Meram Tarihi Evleri: Geleneksel Konya evleri olan "Konya Evleri", Meram'da özellikle Alaeddin Tepesi etrafında görülebilir.

4. Alaeddin Tepesi ve Camii: Konya'nın simgelerinden biri olan Alaeddin Tepesi, manzarası ve tarihi Alaeddin Camii ile ziyaretçileri ağırlar.

5. Mevlana Müzesi: Konya Meram'a yakın olan Mevlana Müzesi, Mevlana Celaleddin Rumi'nin anısına düzenlenmiş uluslararası bir mekandır.

6. Karatay Medresesi: Konya'da bulunan tarihi bir medrese olan Karatay Medresesi, Selçuklu dönemine ait değerli eserler içerir.

7. Sille Köyü: Meram'a yakın olan Sille Köyü, tarihi evleri, kiliseleri ve doğal güzellikleri ile ziyaretçileri cezbetmektedir.

8. Meram Bağları: Geleneksel Türk çay bahçeleri ve bahar aylarında açan çiçekleriyle ünlüdür.

9. Konya Atlı Spor ve Atlı Cirit Müzesi: Atlı sporların ve cirit oyununun tarihini anlatan bu müze, kültürel bir deneyim sunmaktadır.

10. Açıkhava Tiyatrosu: Yaz aylarında çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Açıkhava Tiyatrosu, kültürel etkinlikler için bir mekan olarak kullanılmaktadır.


Meram'da Öğrenci Yurdu Fiyatları

Meram’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Meram’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Meram ''yurt fiyatları oda sayısına göre 5.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 5.500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 8.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Meram Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Meram’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Meram Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Meram’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Meram merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Meram merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 6.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4500 TL ile 8.500 TL arasındadır.


Meram Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Meram’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Meram Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Meram’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Meram Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Meram'daki Apart ücretleri, Meram Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Meram Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Meram Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Meram Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Meram‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Meram'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Meram Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Meram’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Meram'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Meram'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Konya Hakkında Merak Edilenler