Kütahya Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
14Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtKütahya

İlçe Seç

Merkez
Altıntaş
Aslanapa
Çavdarhisar
Domaniç
Dumlupınar
Emet
Gediz
Hisarcık
Pazarlar
Simav
Şaphane
Tavşanlı
Tunçbilek

Kütahya’da Öğrenci Olmak

Kütahya, kuzeyden ve kuzeybatıdan Bursa, kuzeydoğudan Bilecik, doğudan Eskişehir, güneydoğudan Afyonkarahisar, güneyden Uşak, güneybatıdan Manisa, batıdan ise Balıkesir illeri ile çevrilidir. İç Anadolu'nun karasal iklimi ile Ege ve Marmara'nın ılıman iklimi arasında geçiş özellikli bir iklime sahiptir. Kışlar soğuk ve yağışlı geçerken, batı kesimlerinde daha yumuşak deniz iklimi egemendir. Kütahya el sanatları, çinicilikte Türkiye’nin merkezi haline gelmiş bir nevi sanat şehridir. Kültürel mirasları ile tanınan Kütahya tarihi konumu ve kültürel değerleriyle Ülkemizin önemli şehirlerinden birisidir.  Doğası, tarihi kalıntıları, çinileri ve kaplıcaları ile tanınan Kütahya bir kültür şehridir.


Kütahya’da Üniversite kazandıysanız şanslısınız demektir. Diğer Metropollere göre yaşam açısından oldukça kolay şehirde ekonomik olarak zorlanmadan okulunuzu bitirebilirsiniz. Kütahya, işlerinizi hızlı bir şekilde halledebileceğiniz ve zamanınızı sosyal aktiviteler için ayırabileceğiniz küçük ve huzurlu bir şehirdir.


Kafeleri, sinemaları, parkları, alışveriş merkezi ve hemen her ilçesinde düzenlenen çeşitli festivalleriyle, burada yaşamın tadını kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Yemyeşil doğası, şehrin hem sakinlerine hem de açık hava etkinlikleri yapmak isteyen ziyaretçilere sunduğu en çarpıcı özelliklerden biridir.


Kütahya gezilip görülecek yerleri dışında aynı zamanda bir öğrenci kenti de sayılabilir. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ülkemizin eski ve köklü Üniversitelerinden biridir. Eğitim kalitesi ve Kütahya’nın tarihi sosyal yapısı nedeniyle zamanla ülkemizin köklü üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Kütahya Öğrencilik hayatı için oldukça kolay ve rahat bir şehirdir. Ekonomik olarak sizi zorlayacak bir şehir değildir, Birçok şehre göre daha ucuz bile diyebiliriz. Öğrencilerin en büyük sorunu olan barınma sorunu çoğunlukla KYK Yurtları ve özel kız ve erkek yurtları, öğrenci pansiyonları, öğrenci apartları sayesinde çözülmüştür. Kütahya Kız ve erkek yurtları öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedir. Konforlu ve güvenli olan öğrenci yurtları evde kalmaktan daha avantajlı ve uygun olduğundan daha fazla tercih edilmektedir.


Kütahya’da okuyan öğrenciler ağırlıklı olarak şehir merkezinde zaman geçirmektedir. Şehrin Simgesi haline gelen Çinili vazo bir buluşma yeridir diyebiliriz. Neredeyse her yol o vazoya çıkar diyebiliriz. Vazonun hemen arkasında bulunan saat kulesi de şehrin simgelerinden birisidir. Hemen arkada bulunan Sevgi yolu boyunca alış veriş yapabileceğiniz her türlü mağaza ve dükkânlara rastlayabilirsiniz. Ayrıca laleli caddesi boyunca çok sayıda yeme içme, kafe gibi öğrencilerin zaman geçirdiği değişik mekânlara rastlayabilirsiniz.


Kütahya ’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Kütahya ’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Kütahya ’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Kütahya  ''yurt fiyatları oda sayısına göre 4.500 TL ile 6.500 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 4.500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür.


Kütahya Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Kütahya ’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Kütahya Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Kütahya ’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Kütahya merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Kütahya merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4750 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4.000 TL ile 7.000 TL arasındadır.


Kütahya Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Kütahya ’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Kütahya Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Kütahya’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Kütahya Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır.


Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Kütahya 'daki Apart ücretleri, Kütahya Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Kütahya Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Kütahya Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Kütahya ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Kütahya 'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Kütahya Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Kütahya ’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Kütahya 'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Kütahya 'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Kütahya Hakkında Merak Edilenler