Mersin Kız Özel Öğrenci Yurtları

Üniversite
4Üniversite
Aktif Yurt
3Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtMersin

İlçe Seç

Akdeniz
Yenişehir
Toroslar
Anamur
Aydıncık
Bozyazı
Çamlıyayla
Erdemli
Gülnar
Mut
Silifke
Tarsus
Merkez

Mersin 'de Öğrenci Olmak

Mersin’de Eski adıyla İçel’de Üniversite kazandınız ve Mersin hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Mersin’de öğrenciler neler yapar? Mersin halkının öğrencilere bakışı nasıldır?  Mersin Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Öğrenci Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Mersin’de Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Mersin’de şuan hizmet veren 2 tane devlet üniversitesi vardır. 2 tane de Vakıf üniversitesi vardır. Mersin Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesi Vakıf Üniversitesidir. Mersin Üniversitesi ve Toros Üniversitesi ise devlet üniversiteleridir. Mersin Üniversitelerin sayısının çok olması dolayısı ile bir üniversite şehri sayılabilir. Öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Üniversite kampüsleri öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş ve ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri birçok şeye olanağa sahiptir. Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yiyecek-içecek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur.

Rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için Mersin en ideal şehirlerden biridir.


Mersin yaşam olarak rahat ve denizi ve doğası ile güzel şehirlerimizden biridir. Halkı sıcak, yardımsever ve sevecendir. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Kampüslere ulaşım belediyenin otobüsleri ve minibüslerle kolayca sağlanabilmektedir.  Halk Otobüsleri ve dolmuşlarla trafik kargaşası yaşamadan kampüslere kolayca ulaşabilirsiniz Mersin’de nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Mersin’in bir Akdeniz şehri olması size zaman geçirme ve anlamında çok sayıda olanak sunmaktadır. Sahilde ve şehir içinde öğrencilerin ağırlıkla zaman geçirebileceği kafe, yeme içme ve eğlence mekanı, canlı müzik mekânı olan birçok yer mevcuttur. Mersinde üniversite okuduğunuz süre boyunca çok fazla gezip yeni yerler keşfetme şansınız olacak. Mersin’in eşsiz sahilleri, mağaraları, şelaleleri ve tarihi eserleri ile oldukça zengin bir şehrimizdir. Göksu Nehrinde rafting yapabilir, “anamurium”un “rüzgarlı yer” i gezebilir. Silifke’de bulunan Uzuncaburç kalıntılarında tarihi kalıntıları inceleyebilir, Astım Mağarasının gizemli dünyasını keşfedebilirsiniz. Erdemli İlçesinde bulunan şeytan Vadisinde bulunan Antik kenti gezebilirsiniz. Mersin ayrıca yeme içme olarak oldukça lezzetli yiyeceklerin yapıldığı zengin bir mutfağa sahip illerimizden biridir. Özellikle Mersin tantunisi dillere destandır. Ayrıca Yörüklerin yaptığı kahvaltıların vazgeçilmezi bükmesi, batırık, kerebiç ve cezeryesini bilmeyen yoktur. Üniversite yaşamınız boyunca mersinin eşsiz lezzetlerini bol bol tüketebilir, memleketinize giderken hediye olarak sevdiklerinize götürebilirsiniz.

 

Mersin’de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Mersin’de öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Mersin’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Mersin ''yurt fiyatları oda sayısına göre 800 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Mersin Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Mersin’de Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Mersin Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Mersin’de evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Mersin merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Mersin merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3.500 TL ile 5.000 TL arasındadır.


Mersin Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Mersin’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Mersin Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Mersin’de aprtlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Mersin Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Mersin’deki Apart ücretleri, Mersin Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Mersin Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Mersin Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Mersin Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Mersin’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Mersin Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Mersin’de Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Mersin’deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Mersin’deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Mersin Hakkında Merak Edilenler