Muğla Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Muğla'daki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Muğla'daki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
3Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtMuğla

Muğla Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Bodrum
Dalaman
Datça
Fethiye
Kavaklıdere
Köyceğiz
Marmaris
Milas
Ortaca
Ula
Yatağan
Menteşe
Menteşe

Muğla 'da Öğrenci Olmak

Muğla’da Üniversitesini kazandınız ve Muğla hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Muğla’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Yurt imkanları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Muğla’da şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Muğla Üniversitesi Ülkemizin iyi   en Üniversitelerinden biridir. Kampüs şehir merkezine 4 km. mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezinden yerleşke ulaşımı belediye otobüsleri ve minibüslerle yapılmaktadır. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Yemekhaneden Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekanları gibi çok şey kampüs içinde vardır. Muğla Türkiye'nin hem en saklı kalmış hem de en masalsı şehirlerinden biridir. Güneşin, mavinin ve yeşilin boyandığı bu kent, rotanızı Ege’ye çevirip ziyaret etmeniz gereken turistik yerlerden biridir. Türkiye'nin en kalabalık 24. şehri olma özelliğini taşıyan Muğla, Ege Bölgesinde yer almasına rağmen, ilçelerinin bir kısmının Akdeniz Bölgesi’ne taşması sebebiyle aslında bir bakıma iki bölgede de toprağı olan bir şehirdir halkı sıcak ve misafirperverdir bu nedenle öğrencilik hayatınız boyunca sıkıntı yaşamazsınız. Turistik bir şehir olması nedeniyle zamanınızı geçirebileceğiz çok fazla alana, sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Bodrum, Fethiye, Marmaris gibi ülkemizin eşsiz güzelliklerine sahip deniz ve doğayı içinde bulunduran şehirlerinde gezebilir, deniz kenarında arkadaşlarınızla zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca Muğla belediyesi kültürel ve sosyal etkinliklere oldukça fazla önem vermemektedir. Konserler, festivaller, oldukça fazladır. 


Muğla’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Muğla’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Muğla’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Muğla ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3000 TL ile 60000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 4.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Muğla Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Muğla’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Muğla Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Muğla’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha Muğla avantajlı olacaktır. Muğla merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Muğla merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 6500 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 5.500 TL ile 9.500 TL arasındadır.

 

Muğla Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Muğla’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Muğla Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Muğla Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Muğla'daki Apart ücretleri, Muğla Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha Muğla avantajlı olmaktadır.

 

Muğla Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Muğla Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Muğla'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Muğla Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Muğla’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Muğla'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Muğla'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Muğla Hakkında Merak Edilenler