Muş Kız Özel Öğrenci Yurtları

Muş'taki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Muş'taki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
1Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtMuş

İlçe Seç

Merkez
Bulanık
Hasköy
Korkut
Malazgirt
Varto

Muş 'ta Öğrenci Olmak

Muş Alparslan Üniversitesini kazandınız ve Muş hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Şehirde Üniversite yaşamı zor mu? Muş’ta Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Muş’ta yurt imkânları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Muş şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Muş Alparslan Üniversitesi İldeki tek üniversitedir. Muş karasal iklimin hâkim olduğu kışların soğuk ve sert geçtiği illerimizden biridir. Muş’ta yaşam kışları oldukça zordur. Şehirde sosyal yaşam kış aylarında yok denecek azdır. Şehirde birkaç kafe ve yemek yenecek yerler dışında üniversite öğlencilerinin gidebilecekleri sinemada mevcuttur. Kışın özellikle buralarda zaman geçiren öğrenciler ayrıca Kampüs içindeki sosyal kulüplerde sosyalleşebilmektedir. 


Muş Şehir merkezinde Atatürk Bulvarı üzerinde her türlü ihtiyacınızın karşılandığı yerler mevcuttur. Hastaneden, bankaya, devlet kurumlarından alış veriş yapacağınız markete kadar bu cadde üzerinde hepsi sıralanmıştır. Dışarıdan gelen öğrenci, memur, askerler çoğunlukla bu caddedeki evlerde kalmaktadır. Muşta öğrencilerin rağbet ettiği özellikle birkaç kafe bulunmaktadır. Bunların başında Hancı Kafe gelmektedir.  


Muş Üniversitesi Kampüsü şehre çok uzak değildir. Kampüse otobüs, minibüslerle kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Şehir küçük olduğu için şehri yürüyerek rahatça dolaşabilirsiniz. Muş’ta Öğrenciler ağırlıklı olarak Kyk yurtlarında özel kız ve erkek yurtlarının yanında öğrenci rezidans Apart ve pansiyonlarında barınma sağlayabilmektedirler. Muş’ta Kiralık evler hem az hem de pahalıdır. Her ne kadar sosyal hayatı, eğlence mekânları az olsa da şehirde gezebileceğiniz ve size farklı deneyimler sunacak birçok yer mevcuttur. Kışın kar sporları yapabilir, Yaz ve bahar aylarında festivaller ve etkinliklere katılabilirsiniz. Muş İlinin simgesi olan lalelerini yerinde görebilir, Muş kalesi ve diğer tarihi yerlerini ziyaret ederek farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. 

 

Muş Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Muş öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Muş Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Muş ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2.000 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 7000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Muş Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Muş Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Muş Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Muş evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Muş merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Muş merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4.000 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4.500 TL ile 6.000 TL arasındadır.

 

Muş Öğrenci Aparatları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Muş Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Muş Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Muş’ta aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Muş Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Muş’daki Apart ücretleri, Muş Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Muş Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Muş Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Muş Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Muş ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Muş Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Muş Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Muş Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Muş ki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Muş ki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.Muş Hakkında Merak Edilenler