Rize Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Rize'deki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Rize'deki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
2Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtRize

İlçe Seç

Merkez
Ardeşen
Çamlıhemşin
Çayeli
Derepazarı
Fındıklı
Güneysu
Hemşin
İkizdere
İyidere
Kalkandere
Pazar

Rize 'de Öğrenci Olmak

Rize’de Üniversitesini kazandınız ve Rize hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Rize’de öğrenciler neler yapar? Rize halkının öğrencilere bakışı nasıldır?  Rize Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Yurt imkânları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Rize’de Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Rize’de şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Genç üniversite diyebileceğimiz bir Üniversite olan Rize Recep Tayyip Üniversitesi kampüsü oldukça keyifli ve aktif bir kampüstür. Üniversite mevcut haliyle 3 enstitü, 12 fakülte, 6 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 7 araştırma ve uygulama merkezi ve rektörlüğe bağlı 6 bölüm olmak üzere 41 akademik birimden oluşmaktadır. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekânları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur. Rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için Rize en ideal şehirlerden biridir.


Rize’de ulaşım kargaşası yaşamazsınız çünkü ulaşım rahat ve trafik sıkıntısı denen bir sorun yoktur. Rize diğer şehirlere oranla daha küçük ve bir Karadeniz şehridir. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Rize’de nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Rize Öğrencilerin zaman geçirebileceği kafe, yeme içme ve eğlence mekânı, olan yerler mevcuttur. Rize hem doğası hem sıcak Karadeniz insanları ile ülkemizin gözbebeği olan yeşilin her tonunu görebileceğiniz illerimizden biridir. Özellikle doğa güzellikleri nedeniyle çok sayıda gezip zaman geçirebileceğiniz yerler vardır.  Gezmeye ve doğaya meraklıysanız eğer Rize’deki çay tarlararı, Ovit yaylası, Ayder Yaylası, Gito, Elevit Yaylası ve Fırtına vadisi gibi sizi büyüleyecektir. Rize üniversite yaşamınız boyunca sizde bıraktığı izler ile unutamadığınız anılarından en güzeli olacaktır.


Rize’de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Rize’de öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Rize’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Rize ''yurt fiyatları oda sayısına göre 4.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 4.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Rize Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Rize’de Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Rize Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Rize’de evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Rize merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır.  Rize merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 4.000 TL ile 10.000 TL arasındadır.Rize Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Rize’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Rize Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apratlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Rize Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Rize’deki Apart ücretleri, Rize Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkânlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Rize Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Rize Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Rize’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Rize Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Rize’de Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Rize’deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Rize’deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Rize Hakkında Merak Edilenler