Sivas Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Sivas'taki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Sivas'taki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren!


Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
2Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtSivas

İlçe Seç

Merkez
Akıncılar
Altınyayla
Divriği
Doğanşar
Gemerek
Gölova
Gürün
Hafik
İmranlı
Kangal
Koyulhisar
Suşehri
Şarkışla
Ulaş
Yıldızeli
Zara

Sivas ‘ta Öğrenci Olmak


Sivas’ta üniversite kazandınız ve yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Tabii sonrasında Sivas Nasıl bir şehir, Üniversite yaşamı, kampüs ortamı, yaşam şartları nasıl gibi birçok soruyla karşı kalacaksınız. Sivas’ta Şuan mevcutta iki tane Devlet Üniversitesi bulunmaktadır. Sivas’ta şuan iki tane devlet Üniversitesi vardır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olmak üzere. Cumhuriyet Üniversitesi 1974 Yılında kurulmuş olup köklü bir geçmişi olan Üniversitelerimizden biridir. 60 Bin metre kare alana kurulu olan Cumhuriyet üniversitesi eğitimi ve başarılarıyla ülkemizdeki en iyi üniversitelerden biridir.  Üniversitenin kampüsü oldukça geniş ve oldukça güzeldir. Kampüs geniş bir alana yayıldığı için büyük yemekhaneleri, kütüphanesi ve kafeteryalarıyla zaman geçirip ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız birçok alana sahiptir. Sosyal tesislerden tutunda, spor alanlarına, etkinlik alanlarına kadar birçok sosyal tesis kampüs içinde mevcuttur. Kampüs içindeki kafelerde zaman geçirmek isterseniz oldukça uygun diyebiliriz. Sivas hem konumu, tarihi, hem doğal güzellikleri ile Sivas, İç Anadolu'nun doğusunda yer alan nadide illerimizden biridir. Tarihi İpekyolu güzergahlarının kesiştiği yerde konumlanan Sivas, kaplıcaları doğal güzellikleri, kültürel değerleri ve tarihi zenginlikleriyle görülmeye değer bir ilimizdir. Sivas’ta başta Çifte Minareli medrese, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongre Müzesi, Kangal Balıklıgöl Kaplıcalar, Zara Tödürge Gölü, Sızır Şelalesi, Görün Gökpınar Gölü, Şuğul Vadisi gibi birçok gezilecek yere sahip doğal ve kültürel güzelliklere sahip bir ilimizdir. Üniversite hayatınız boyunca Tarihi ve sıcak halkı sayesinde unutamayacağınız anılar bırakacaktır.

 

Sivas’ta Yurt Fiyatları Ne Kadar?


Sivas’ta öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir.  Sivas’ta Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Sivas ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3.000 TL ile 6.500 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Sivas Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları


Sivas’ta Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Sivas Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Sivas’ta evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Sivas merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Sivas merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4.000 TL ile 6.500 TL arasında değişmektedirSivas Öğrenci Apartları


Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Sivas’ta Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Sivas Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Sivas’ta apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Sivas Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Sivas'taki Apart ücretleri, Sivas Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Sivas Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Sivas Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları


“Sivas Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Sivas ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Sivas'taki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Sivas Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları


Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Sivas’ta Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Sivas'taki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Sivas'taki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Sivas Hakkında Merak Edilenler