Uşak Merkez Özel Öğrenci Yurtları

Uşak Merkez'de ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
7Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

Merkez Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Banaz
Eşme
Karahallı
Sivaslı
Ulubey

Uşak Merkez'de Oturmak

Ege Bölgesi'nin gözde şehirlerinden biri olan Uşak merkez, tarihi derinliği ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bir destinasyondur. Şehirde yer alan Uşak Müzesi, arkeolojik ve etnografik eserleriyle ziyaretçilere tarihi bir yolculuk sunarken, Uşak Kalesi tarihi atmosferi ve manzarasıyla büyüleyicidir. Atatürk ve Etnografya Müzesi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izlerini taşıyan bir mekan olarak şehir tarihine ışık tutar. Porsuk Çayı, şehir merkezini çevreleyen doğal güzellikleri ve yürüyüş alanlarıyla huzurlu anlar vaat eder. Uşak merkezde düzenlenen kültürel etkinlikler, festivaller ve sanatsal aktiviteler, ziyaretçilere yerel kültürü yakından tanıma fırsatı verirken, tarihi sokaklar ve çarşılar da alışveriş ve yerel yaşamın tadını çıkarma imkanı sunar. Uşak merkez, tarihi ve doğal zenginlikleriyle her türlü gezginin ilgisini çekebilecek birçok deneyim sunar.


Uşak Merkez'de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Uşak’ta öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Uşak’ta Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Uşak ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 6.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Uşak Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Uşak’ta Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Uşak Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Uşak’ta evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Uşak merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Uşak merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 5.500 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3.500 TL ile 7.000 TL arasındadır.


Uşak Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Uşak’ta Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Uşak Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Uşak Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Uşak'taki Apart ücretleri, Uşak Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Uşak Merkeze Yakın Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Uşak Merkeze yakın Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Uşak'taki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Uşak Merkeze Yakın Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Uşak’ta Merkeze Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Uşak'taki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Uşak'taki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Uşak Hakkında Merak Edilenler