Van Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Vanda'ki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Van'daki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren!


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
2Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtVan

İlçe Seç

Merkez
Bahçesaray
Başkale
Çaldıran
Çatak
Edremit (Gümüşdere)
Erciş
Gevaş
Gürpınar
Muradiye
Özalp
Saray

Van 'da Öğrenci Olmak

Van’da Üniversitesini kazandınız ve Van hakkında bir bilginiz yok. Şehir nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Van’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak? Yurt imkânları neler? Üniversite kampüsü nasıl? Şehirde yaşam şartları nasıl? Gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Van’da şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Van Yüzüncü yıl Üniversitesi Ülkemizin en köklü ve eski Üniversitelerinden biridir. Kampüsü oldukça büyük ve öğrenci sayısı çoktur. Van Yüzüncü yıl Üniversitesi öğrenci sayısının çok sayıda olması nedeniyle imkanları açısından donanımlı ve keyifli bir kampüstür. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Yemekhaneden Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur. Van halkı sıcak ve misafirperver halkı ile öğrencileri benimsemiştir. Soğuk havası ve mert insanları ile tanınan Van öğrencilik hayatınızda farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir şehirdir.  Üniversiteye bağlı olan kulüplerde veya özel kulüplerde çeşitli alanlarda spor faaliyetlerine katılabilen öğrenciler, dilerlerse Van Belediyesinin düzenlediği kurslara da ücretsiz katılabilirler. Van’da tabii öncelik olarak eşsiz Van gölü manzarasında Van kahvaltısı yapmak ve dinlenmek olmalıdır. Van’da son büyük alışveriş merkezi mevcuttur. Sinemalar, bölümler arası gerçekleştirilen organizasyonlar, çevre illere ve ilçelere geziler, mesleki geziler gibi aktivitelere katılmak mümkün. Van’da ulaşım oldukça kolaydır. Halk otobüsleri ve dolmuşlarla istediğiniz yere rahatça gidebilirsiniz. Ayrıca taksi ücretleri de diğer şehirlere oranla daha makuldür.


Van’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Van’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Van’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Van ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2000TL ile 4500TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 4000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Van Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Van’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Van Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Van’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Van merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Van merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 2.500 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2.000 TL ile 4.500 TL arasındadır.

 

Van Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Van’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Van Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Van Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Van’daki Apart ücretleri, Van Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Van Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Van Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Van'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Van Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Van’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Van'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Van'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Van Hakkında Merak Edilenler