Acıbadem Üniversitesi'ne Yakın Öğrenci Yurtları

Acıbadem Üniversitesine yakın, üniversite çevresindeki erkek ve kız öğrenci yurtları hakkında yorumlar, detaylı yurt tanıtımları ve oda fiyatlarını öğren!

Fakülte Seç

Tıp Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
İletişim Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Eczacılık Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Meslek Yüksekokulu
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Senoloji Araştırma Enstitüsü

Acıbadem Üniversitesinde Okumak

Acıbadem Üniversitesi, Türkiye'nin özel üniversitelerinden biridir ve İstanbul'da yer almaktadır. Üniversite, 2007 yılında kurulmuştur ve Sağlık Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sanat ve Tasarım, Sosyal Bilimler olmak üzere dört fakülteye sahiptir.

Acıbadem Üniversitesi, sağlık alanında özellikle tıp, diş hekimliği ve eczacılık gibi alanlarda önemli eğitim ve araştırma faaliyetleri yürütmektedir. Ayrıca mühendislik, mimarlık, işletme, psikoloji, hukuk gibi çeşitli disiplinlerde de eğitim vermektedir. Türkiye'de en iyi üniversiteler arasında 23'ncü sırada yer alan Acıbadem üniversitesi başararıları ile ismini konuşturuyor.

Üniversite, Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile öğrencilere ve topluma hizmet sunmaktadır. Ayrıca öğrencilere uluslararası değişim programları ve staj imkanları da sağlamaktadır.


Acıbadem Üniversitesi Hangi Semtte Bulunur?

Acıbadem Üniversitesi, İstanbul'un Kadıköy ilçesine bağlı Acıbadem semtinde bulunur. Acıbadem, Anadolu Yakası'nın önemli semtlerinden biridir ve üniversite bu semtte merkezi bir konumda yer almaktadır.


Acıbadem Üniversitesine Nasıl Ulaşabilirim?

Metrobüs ve metro hatlarını kullanarak Kadıköy'e ulaştıktan sonra, M4 metro hattı ile Acıbadem semtine geçilebilir. Ayrıca, otobüs hatları da Kadıköy'e ve Acıbadem semtine ulaşım sağlamaktadır. Kendi aracı olanlar, navigasyon cihazları yardımıyla üniversitenin bulunduğu semte rahatça ulaşabilirler. Ayrıca, İstanbul'da taksi ve UBER gibi özel ulaşım hizmetleri de mevcut olduğundan, bu seçenekleri tercih ederek de üniversiteye kolayca gidilebilir. Acıbadem Üniversitesi'nin merkezi konumu, farklı ulaşım seçenekleriyle öğrencilere ve ziyaretçilere ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.


Özel Öğrenci Yurdunda Kimler Kalabilir?

Özel öğrenci yurtları, genellikle üniversite öğrencileri için tasarlanmış konaklama yerleridir. Bu yurtlarda kalmak için öğrencilerin bir üniversiteye kayıtlı olması, belirli yaş sınırlarına uyması ve yurdun politikalarına uyum sağlaması gerekmektedir. Ayrıca, yurtlarda kalabilmek için kira ödemesi yapmak ve konaklama sözleşmesi imzalamak da beklenir. Her özel öğrenci yurdu farklı kurallara ve fiyatlandırmalara sahip olabilir, bu nedenle öğrencilerin yurtların web sitelerini ziyaret ederek detaylı bilgi almaları önemlidir. Detaylı bilgiye www.yurtlarburada.com'dan ulaşabilirsiniz.


Acıbadem Üniversitesine yakın olan Yurt Fiyatları

Acıbadem Üniversitesi'nde yurt fiyatları, yurtların konumuna, hizmet ve oda özelliklerine, sosyal hizmetlere ve konaklayacak öğrenci sayısına göre değişiklik göstermektedir. Özel yurtlar , Acıbadem Üniversitesi'ne yakınlığı ve otobüs durağına olan mesafesi gibi faktörlere bağlı olarak farklı fiyatlar sunabilmektedir.

Ortalama olarak, Acıbadem üniversitesine yakın olan yurt fiyatları aylık 9.000 TL ile 28.000 TL arasında değişmektedir. Acıbadem Üniversitesi'ndeki yurtlarda kurallar ve kısıtlamalar açısından da farklılık görülmektedir. KYK ve Vakıf yurtları, daha sert ve kısıtlayıcı kurallara sahip olurken, özel yurtlar öğrencilere daha fazla özgürlük ve güvenlikten taviz vermeden yöntemler sunmaya çalışır. Daha ekonomik vakıf yurtları ve maddi destekle finanse edilen yurtlar düşük fiyatlarla hizmet verirken, daha yüksek fiyatlar ise kişiye özel banyo ve Wc gibi özellikler sunan özel yurtlar veya rezidans tarzı yerlerde görülmektedir.  


Acıbadem Üniversitesi Kız yurdu fiyatları

Acıbadem Üniversitesi kız yurdu fiyatları, kişisel tercihlerine, ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak, konforlu bir yaşam alanı ve sosyal olanaklara erişim öğrencilerin ortak beklentilerindendir. Acıbadem Üniversitesine yakın olan kız yurt fiyatları aylık 9.000 TL ile 28.000 TL arasında değişmektedir. Rahat yataklar, çalışma masaları ve depolama alanları gibi temel mobilyalar, öğrencilerin rahat etmelerini sağlar. Ayrıca, yemek hizmetleri de önemlidir; sağlıklı ve lezzetli yemekler sunan yurtlar öğrenciler için tercih edilebilir. Spor salonları, spor alanları, etkinlik odaları gibi olanakları içerebilir. Ayrıca, yurtların güvenli bir ortam sunması ve üniversiteye yakın olması da öğrenciler için önemli kriterler arasında yer alır. Tüm bu faktörlerin yanı sıra, öğrencilerin bütçelerine uygun fiyatlı yurtlar da tercih edilebilir.


Acıbadem Üniversitesi Erkek yurdu fiyatları

Acıbadem Üniversitesi erkek yurdu fiyatları, kişisel tercihlerine, ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak, konforlu bir yaşam alanı ve sosyal olanaklara erişim öğrencilerin ortak beklentilerindendir. Acıbadem Üniversitesine yakın olan erkek yurt fiyatları aylık 9.000 TL ile 28.000 TL arasında değişmektedir. Rahat yataklar, çalışma masaları ve depolama alanları gibi temel mobilyalar, öğrencilerin rahat etmelerini sağlar. Ayrıca, yemek hizmetleri de önemlidir; sağlıklı ve lezzetli yemekler sunan yurtlar öğrenciler için tercih edilebilir. Spor salonları, spor alanları, etkinlik odaları gibi olanakları içerebilir. Ayrıca, yurtların güvenli bir ortam sunması ve üniversiteye yakın olması da öğrenciler için önemli kriterler arasında yer alır. Tüm bu faktörlerin yanı sıra, öğrencilerin bütçelerine uygun fiyatlı yurtlar da tercih edilebilir. 

Güncel ve kesin bilgiler www.yurtlarburada.com'dan ulaşabilirsiniz. Bu şekilde, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun yurt seçeneğini bulmanız daha kolay olacaktır.
Acıbadem Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler