Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne Yakın Öğrenci Yurtları

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine yakın, üniversite çevresindeki erkek ve kız öğrenci yurtları hakkında yorumlar, detaylı yurt tanıtımları ve oda fiyatlarını öğren!
izmir yurtizmir yurt

Fakülte Seç

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
İşletme Fakültesi
Turizm Fakültesi
Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi
Yabancı Diller Yüksekokulu
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Okumak

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Türkiye'nin Adana ilinde bulunan ve çeşitli bilim ve teknoloji alanlarında eğitim ve araştırma faaliyetleri yürüten bir devlet üniversitesidir. Üniversite, 2011 yılında kurulmuş olup, bölgenin önemli eğitim ve araştırma merkezlerinden biridir

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, farklı fakülteler, yüksekokullar, enstitüler ve meslek yüksekokullarından oluşmaktadır. Mühendislik, fen bilimleri, sağlık bilimleri, iktisadi ve idari bilimler, tarım bilimleri gibi çeşitli disiplinlerde eğitim vermektedir. Geniş bir öğrenci kitlesine hitap eden üniversite, modern ve çağdaş bir eğitim ortamı sunarak öğrencilere nitelikli bir eğitim imkanı sağlamaktadır. Üniversitenin kampüsleri, öğrencilere çeşitli sosyal, kültürel ve spor olanakları sunmaktadır. Öğrenciler, üniversite hayatını daha zengin ve aktif hale getiren çeşitli etkinliklere katılma şansına sahiptirler. Aynı zamanda üniversite kampüsünde öğrencilere barınma imkanı sunan yurtlar da bulunmaktadır. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, bilimsel araştırmalara büyük önem vermektedir. Akademisyenler ve öğrenciler, çeşitli araştırma projeleri ile bilimsel ve teknolojik gelişmelere katkıda bulunmaktadır. Üniversite, öğrencilere mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan bir eğitim ortamı sunarak onları geleceğe hazırlamayı hedeflemektedir.Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Yakın öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Adana’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Adana ''yurt fiyatları oddaki kişi sayısına 4000 TL ile 12000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 4000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Yakın Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Adana’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Adana Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Adana’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Adana merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Adana merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 1+1 eşyasız bir ev, 3000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3000 TL ile 12.000 TL arasındadır.


Adana Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Yakın Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Adana'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Adana Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Yakın Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Adana'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Adana'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler