Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi'ne Yakın Öğrenci Yurtları

Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesine yakın, üniversite çevresindeki erkek ve kız öğrenci yurtları hakkında yorumlar, detaylı yurt tanıtımları gör ve oda fiyatlarını öğren!

Fakülte Seç

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Tıp Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Spor Bilimleri Fakültesi

Bandırma On Yedi Üniversitesi'nde Okumak

Bandırma On yedi Eylül Üniversitesi (BOUN), Balıkesir iline bağlı Bandırma ilçesinde konumlanan genç ve dinamik bir devlet üniversitesidir. 2015 yılında kurulan üniversite, çeşitli fakülteler, yüksekokullar ve enstitüler aracılığıyla geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır. Fen-Edebiyat, Mühendislik, Sosyal Bilimler, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Sağlık Bilimleri, Denizcilik gibi farklı alanlarda eğitim fırsatları sunan BOUN, aynı zamanda güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık alanlarında da faaliyet göstermektedir. Özellikle denizcilik alanında uzmanlaşmış olan üniversite, denizcilikle ilgili geniş bir yelpazede programlar sunarak sektöre nitelikli profesyoneller yetiştirmeyi hedeflemektedir. Modern kampüs olanakları, güçlü akademik kadrosu ve öğrencilere sağladığı çeşitli sosyal etkinlikler ile BOUN, öğrencilere hem akademik hem de kişisel gelişim alanında zengin deneyimler sunan bir eğitim ortamı oluşturmaktadır.


Bandırma On Yedi Üniversitesi'nde Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Bandırma On Yedi Üniversitesi'nde öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Balıkesir’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Balıkesir ''yurt fiyatları oda sayısına gör 5000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 5000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 6000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Bandırma On Yedi Üniversitesi'nde Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi'nde kalmayı düşünen öğrenciler için özel kız ve erkek yurtlarının yanı sıra "öğrenci evi kiralama" veya öğrenci apartlarında konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci evi kiralamayı tercih edenler için fiyatlar Balıkesir Merkez ve çevresindeki ilçelere göre değişiklik göstermektedir. Genellikle, eşyasız 1+1 veya 2+1 daire kiralanırken, bir kira bedeli peşin ödenirken, iki kira bedeli kadar depozito, elektrik-su-doğal gaz ve internet için abonelik ücretleri, ayrıca emlakçı komisyonu gibi masraflar da düşünülmelidir. Bu faktörler göz önüne alındığında, Balıkesir'de öğrenci yurdunda kalmak, özellikle kız ve erkek öğrenci yurtlarında kalmak daha avantajlı olabilir. Balıkesir Merkez'deki ev kiralama fiyatları ilçelere göre genellikle daha yüksek olup 1+1 eşyasız daireler için 500 TL ile 9.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3.000 TL ile 12.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.


Bandırma On Yedi Üniversitesi'nde Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Balıkesir’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Balıkesir Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bandırma’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Balıkesir Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı odayı paylaştığınız kişinin öğrenci olmaması, çalışanlarında kalabildiği apart evlerde öğrenci aynı odada kaldığından dolayı final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Öğrenci yurtlarında bu tür sorunlar yaşamazsınız çünkü yurtlarda odaların yanında ders çalışmak için etüt odaları da bulunmaktadır. Balıkesir’deki Apart ücretleri, Balıkesir Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Bandırma On Yedi Üniversitesi'nde Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Bandırma On Yedi Üniversitesi'nde Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Balıkesir ‘de Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Balıkesir’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Bandırma On Yedi Üniversitesi'nde Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Bandırma’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Balıkesir’deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Balıkesir’deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler