Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'ne Yakın Öğrenci Yurtları

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hakkında bilgiler ve Üniversiteye yakın kız ve erkek öğrenci yurtları hakkında detaylı bilgi edin ve yurt fiyatları hakkında bilgi edin.
izmir yurtizmir yurt

Fakülte Seç

Mühendislik Fakültesi
Fen Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
İşletme Fakültesi
Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
Temel Bilimler Fakültesi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye'nin Kocaeli ilinde, Gebze ilçesinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 24 Mayıs 1992 tarihinde kurulmuş olan GTÜ, mühendislik ve doğa bilimleri alanlarında uzmanlaşmış bir üniversitedir.


GTÜ, geniş bir kampüs alanına sahip olup farklı fakülteler ve enstitülerde eğitim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektedir. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İşletme Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi gibi çeşitli fakülteleri bünyesinde barındırır. Ayrıca, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü gibi enstitüleri de bulunmaktadır.


GTÜ, öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde çeşitli programlar sunar. Bilimsel araştırmaları ve teknolojik gelişmeleri desteklemek amacıyla birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı da bünyesinde barındırır.

Üniversite, sanayi ile iş birliği içinde çalışarak öğrencilere endüstriyel projelerde yer alma ve iş dünyasına entegre olma fırsatları sunmaktadır. Aynı zamanda, öğrencilere uluslararası öğrenme fırsatları da sağlayarak küresel bir vizyona sahip mezunlar yetiştirmeyi hedefler.


Gebze Teknik Üniversitesi'nin misyonu, bilimsel ve etik değerlere bağlı olarak toplumun, sanayinin ve bölgenin yararı için kaliteli eğitim-öğretim vermek, bilimsel araştırmalar yapmak ve uygulamalı çözümler üretmek olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda, nitelikli ve yetenekli bireylerin yetiştirilmesine ve bilimsel gelişmelere katkı sağlanmasına önem verir.


Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Kocaeli'ndeki Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Gebze Teknik üniversitesine yakın öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Kocaeli Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Kocaeli'nde evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Kocaeli merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Kocaeli merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 5.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2.000 TL ile 8.000 TL arasındadır.


Gebze Teknik Üniversitesine yakın kız Yurtları


“Gebze Teknik Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Kocaeli'nde Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Gebze Teknik Üniversitesine yakın Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Gebze Teknik Üniversitesi Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Gebze Teknik Üniversitesi Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Kocaeli'ndeki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Gebze Teknik Üniversitesi Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hakkında Merak Edilenler