İstanbul Medeniyet Üniversitesi'ne Yakın Öğrenci Yurtları

İstanbul Medeniyet Üniversitesine yakın, üniversite çevresindeki erkek ve kız öğrenci yurtları hakkında yorumlar, detaylı yurt tanıtımları ve oda fiyatlarını öğren!
izmir yurtizmir yurt

Fakülte Seç

Edebiyat Fakültesi
Eğitim Bilimleri Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mühendislik ve Doğa Bilimleri
Sağlık Bilimleri
Sanat, Tasarım ve Mimarlık
Siyasal Bilgiler
Tıp Fakültesi
Turizm Fakültesi
Edebiyat Fakültesi
İslami İlimler Fakültesi
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Medeniyet üniversitesinde öğrenci olmak

İstanbul'da Üniversite kazandıysanız eğer yeni bir tecrübelerle dolu hayata hoş geldiniz. ''İstanbul'da Kaç Üniversite Var ? '' diye bir soru soracak olursanız eğer , 2019 yılı itibariyle son bilinen rakam, 13 Devlet Üniversitesi , 44 Vakıf Üniversitesi olmak Üzere İstanbul da 57 Üniversite Bulunmaktadır. Çok köklü bir geçmişi olan İstanbulda vakit geçirmek ve gezmek için öncelikle İstanbul Kart Çıkarmanızı Tavsiye ederiz. Her ne kadar zamanınızın Tiyatro, Sineme veya Müzelerde geçeceğini tahmin edememekte , çok farklı bir sosyal yapısı bulunan İstanbul'da öğrencilik hayatınız, hayatınızın en renkli yılları olacaktır.


''Medeniyet üniversitesinde yurt fiyatları'' kız veya erkek öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunulan hizmetlere ve odanın tipine göre değişiklik göstermektedir. Aynı yurt binası içerisindeki farklı odaların özelliklerine bağlı olarak da fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle genel bir fiyatlandırma yapmak gerekirse, İstanbul'da yurt fiyatları aylık 9.000 TL ile 28.000 TL arasında değişmektedir.

Vakıf yurtları veya maddi destek ile finansman edilen yurtlar genellikle kısıtlı sayıda oda ile daha uygun fiyatlar sunabilmektedir. Ancak öğrenci yurdunun sunduğu sosyal imkanlar, yemek hizmeti gibi ekstralar fiyatları etkileyebilir.

İstanbul'da aylık 28.000 TL üzerinde ücretle hizmet alabileceğiniz özel rezidans tarzı yerler de bulunmaktadır. Bu tür yerlerde genellikle daha lüks ve kişiye özel hizmetler sunulmaktadır.

Sonuç olarak, Medeniyet üniversitesine yakın yurtlar konum, hizmetler ve odanın tipine göre değişiklik göstermekte olup genel aralık aylık 9.000 TL ile 28.000 TL'dir. Öğrenciler kendi tercih ve bütçelerine uygun yurtları değerlendirerek, kendilerine en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirler.


Medeniyet üniversitesi Kiralık Ev Fiyatları

İstanbulda Özel Yurtlar haricinde kalınabilecek alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' yada ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. İstanbulda öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar ilçeye göre farklılık göstermektedir. Eşyasız 1+1 yada 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin , iki kira depozito , elektrik -su- doğalgaz , internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde , istanbulda kız öğrenci evi yada istanbulda erkek öğrenci evi kiralamak çok da ekonomik olmayacaktır. İlçelere göre öğrenci evi kiraları fiyatlarına baktığımızda , Normal standartlarda 2+1 bir ev , Bakırköy'de 12.500 TL- 40.000 TL , Beşiktaş 13.000 TL - 44.500 TL - Kadıköy - Göztepe civarlarında 13.500 -41.500 TL arasında değişmektedir.


Medeniyet üniversitesine yakın Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ''Medeniyet üniversitesine yakın kız Yurdu fiyatları'' , Kız Yurdunun oda tipleri , yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarının , mesela yüzme havuzu , fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Medeniyet üniversitesine yakın Kız Öğrenci Yurdunun otobüs durağına yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması ,  Medeniyet üniversitesine yakın Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar , diğer Üniversiteye yakın olmayan kız öğrenci yurtlarına göre pahalı olacaktır. Ayrıca Kız yurdu olarak hizmet veren binanın yeni yada eski bir yapı olması fiyatı etkilemektedir. Medeniyet üniversitesine yakın Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarına , yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Özel Öğrenci Yurtlarında Kimler Kalabilir

Özel öğrenci yurtları, öncelikle üniversite öğrencilerine yönelik tasarlanmış konaklama mekanlarıdır. Bu yurtlarda kalmak için öğrencilerin aktif bir üniversiteye kayıtlı olmaları gerekmektedir ve genellikle belirli yaş sınırlarına uygun olmaları beklenir. Yurtlarda konaklamak için öğrencilerin yurt yönetimi tarafından belirlenen politikalara ve kurallara uymaları gerekmektedir.


Ayrıca, yurtlarda kalabilmek için kira ödemesi yapmak ve konaklama sözleşmesini imzalamak gibi adımlar da atılmalıdır.

Her özel öğrenci yurdu kendi kurallarına ve hizmet politikalarına sahip olabilir, bu nedenle öğrencilerin yurtların resmi web sitelerini ziyaret ederek detaylı bilgi alması önemlidir. Yurtlarda sunulan hizmetler, fiyatlandırmalar ve ek imkanlar yurtlardan yurda farklılık gösterebilir.


Öğrenciler, ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun bir özel öğrenci yurdu seçmek için araştırma yapmalı ve farklı yurtların hizmetlerini karşılaştırmalıdır. Bu sayede konforlu, güvenli ve verimli bir üniversite yaşamı için en uygun yurt seçeneğini belirleyebilirler. Detaylı bilgi almak için www.yurtlarburada.com gibi platformları kullanmak da yardımcı olabilir.


Medeniyet üniversitesine yakın Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , Yukarıda da bahsettiğimiz ''

Medeniyet üniversitesine yakın Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' , Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine , özel yurt ücretine yemek dahil olup olmadığına , yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal imkanların dahil olup olmadığına göre değişmektedir. Mesela Öğrenci yurdunda yüzme havuzu var mı ? yada yok mu ? Ücretsiz olarak yurtta fitness salonunu kullanabiliyor muyuz? Sauna ve hamam olanakları ücretli mi ? yada yurt ücretlerinin içerisinde mi sunuluyor? En basit örnekleriyle Yurt Fiyatına etki eden unsurlardır.


Medeniyet üniversitesine yakın öğrenci yurdu fiyatları için sitemiz www.yurtlarburada.com'dan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler