Kocaeli Üniversitesi'ne Yakın Öğrenci Yurtları

Kocaeli Üniversitesine yakın, üniversite çevresindeki erkek ve kız öğrenci yurtları hakkında yorumlar, detaylı yurt tanıtımları ve oda fiyatlarını öğren!
izmir yurtizmir yurt

Fakülte Seç

Gebze Meslek Yüksek Okulu
Fen Edebiyat Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Teknik Eğitim Fakültesi
İktisadi İdari Bilimler Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Tıp Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
İletişim Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Devlet Konservatuvarı
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sivil Havacılık Yüksekokulu
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Karamürsel Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Derbent Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu
Kocaeli Sağlık Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu
Barbaros Denizcilik YO
Ali Rıza Veziroğlu Meslek Yüksekokulu
Arslanbey Meslek Yüksekokulu
Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu
Derbent Meslek Yüksekokulu
Değirmendere Ali ÖZBAY Meslek Yüksekokulu
Gazanfer Bilge Meslek Yüksekokulu
Gölcük Meslek Yüksekokulu
Hereke Uzunyol Meslek Yüksekokulu
İhsaniye Meslek Yüksekokulu
İzmit Meslek Yüksekokulu
Kandıra Meslek Yüksekokulu
Karamürsel Meslek Yüksekokulu
Kocaeli Meslek Yüksekokulu
Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Körfez Meslek Yüksekokulu
Köseköy Meslek Yüksekokulu
Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu
Yahya Kaptan Meslek Yüksekokulu
Sağlık Yüksekokulu
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
Hazırlık Sınıfları Körfez Yerleşkesi

Kocaeli Üniversitesinde Okumak

Kocaeli Üniversitesi, Türkiye'nin Kocaeli ilinde bulunan ve çeşitli disiplinlerde eğitim ve araştırma faaliyetleri yürüten bir devlet üniversitesidir. 1992 yılında kurulmuş olan üniversite, Kocaeli'nin önemli bir eğitim ve bilim merkezi haline gelmiştir.

Kocaeli Üniversitesi, çeşitli fakülteler, enstitüler, yüksekokullar ve meslek yüksekokullarından oluşmaktadır. Mühendislik, fen bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler, iktisadi ve idari bilimler gibi birçok alanda eğitim ve araştırma yapmaktadır. Geniş bir öğrenci kitlesine hitap eden üniversite, öğrencilere çağdaş ve kaliteli bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi'nin kampüsleri modern ve donanımlı bir yapıya sahiptir. Öğrencilere çeşitli sosyal, kültürel ve spor olanakları sunarak üniversite hayatını daha zengin ve aktif hale getirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda öğrencilere barınma imkanı sağlayan yurtlar da üniversite kampüslerinde yer almaktadır.

Üniversite, bilimsel araştırmalara büyük önem vermektedir. Akademisyenler ve öğrenciler, çeşitli araştırma projeleri ile toplumsal ve bilimsel sorunlara çözüm üretmeye çalışmaktadır. Kocaeli Üniversitesi, öğrencilerine mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunan bir eğitim ortamı sunarak geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Kocaeli'nde Öğrenci Yurdu Fiyatları

Kocaeli'nde öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Kocaeli'nde Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Kocaeli ''yurt fiyatları oda sayısına göre 5.500 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 5.500TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 12.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür.  


Kocaeli Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Kocaeli Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Kocaeli'nde Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Kocaeli'ndeki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Kocaeli Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Kocaeli'nde Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Kocaeli'ndeki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Kocaeli'ndeki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.
Kocaeli Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler