Adana Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Adana'daki Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarının Tümü Burada! Adana Öğrenci Yurtları ve Adana'daki Üniversitelere Yakın Yurt Fiyatlarını Öğren!

Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
12Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtAdana

İlçe Seç

Seyhan
Yüreğir
Aladağ (Karsantı)
Ceyhan
Feke
İmamoğlu
Karaisalı
Karataş
Kozan
Pozantı
Saimbeyli
Tufanbeyli
Yumurtalık
Çukurova

Adana 'da Öğrenci Olmak

Adana’da üniversite kazandınız ve hayatınız belki de en güzel yıllarını burada geçireceksiniz. Ancak Adana hakkında hiçbir fikriniz yok. Adana nasıl bir şehir? Hayat şartları, insanları, üniversite ortamı, şehirde yaşam, nerede kalacağım yurt fiyatları ve şartları nasıl gibi birçok konuda kafanızda sorular oluşmaya başlayacaktır. “Adana' yı görmeden, bir Adanalı sevmeden, Adana’da Kebap yemeden ölmeyin” sözünü çoğunuz duymuşsunuzdur.  Adana öncelikle sıcak insanları ve sıcak havası, lezzetli yemekleri ve doğal güzellikleri ün yapmış Akdeniz bölgesinin önemli illerinden biridir. Turistik bir şehir olması dolayısı ile oldukça modern ve gezilecek zaman geçirilecek yerlere sahip en güzel şehirlerimizden biridir. Adana’da şuan mevcutta iki tane tane Devlet Üniversitesi bulunmaktadır. Adana Çukurova Üniversitesi ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Adana Çukurova Üniversitesi Ülkemizin sayılı kaliteli üniversitelerinden biridir. Çukurova Üniversitesi Öğrenci sayısı ve eğitim kalitesi ile öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biridir. Çukurova Üniversitesi Kampüsü geniş alanı, sosyal tesisleri, sosyal etkinlikleri ile öğrenciler için oldukça donanımlı bir kampüstür. Kampüs içinde ihtiyacınız olan birçok ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Adana’da yaşam diğer büyük şehirlere göre daha kolay ve daha ucuzdur. Özellikle yemek konusunda sıkıntı yaşamayacağız ve çokça damak tadınıza uygun ucuz yemek yiyebileceğiniz yerler mevcuttur. Ayrıca ulaşım konusunda Adana öğrenciler için oldukça kolaydır. Kampüsten şehir merkezine sürekli halk otobüsleri ve dolmuşlar sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Adana’da nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız özellikle öğrencilerin sıklıkla bulundukları eğlence mekanları, yeme içme ve sosyalleşme alanları oldukça fazladır. Adana'daki öğrenci sayıda azımsanamayacak kadar çok olduğundan öğrencilere hitap eden yerler, fiyat açısından uygun ve sosyalleşme açısından zengindir. Ayrıca Çukurova Üniversitesi Kampüsü öğrencilerin ihtiyaçlarını karışılarak her türlü şey yeme içme, banka, sağlık, ulaşım, market gibi birçok şey bulunmaktadır. Kampüs içinde etkinliklere katılabileceğiz spor alanları, eğlence ve etkinlik merkezleri de oldukça fazladır. Adana il olarak bir turizm şehri olduğundan çevresinde hafta sonlarını değerlendirebileceğiz, arkadaşlarınızla farklı deneyimler yaşabileceğiniz tarihi ve doğal güzelliklere sahip birçok yeri gezebilir Üniversite hayatınız boyunca farklı deneyimler yaşabilirsiniz.


Adana’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Adana’da öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Adana’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Adana ''yurt fiyatları oddaki kişi sayısına 4000 TL ile 12000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 4000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Adana Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Adana’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Adana Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Adana’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Adana merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Adana merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 1+1 eşyasız bir ev, 3000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3000 TL ile 12.000 TL arasındadır.


Adana Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Adana’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Adana Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Adana Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı odayı paylaştığınız kişinin öğrenci olmaması, çalışanlarında kalabildiği apart evlerde öğrenci aynı odada kaldığından dolayı final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Öğrenci yurtlarında bu tür sorunlar yaşamazsınız çünkü yurtlarda odaların yanında ders çalışmak için etüt odaları da bulunmaktadır. Adana'daki Apart ücretleri, Adana Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Adana Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Adana Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Adana‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Adana'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Adana Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Adana’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Adana'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Adana'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Adana Hakkında Merak Edilenler