Afyon Özel Öğrenci Yurtları

Afyon Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları - Fiyatları İncele!

Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
18Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtAfyon

İlçe Seç

Merkez
Başmakçı
Bayat
Bolvadin
Çay
Çobanlar
Dazkırı
Dinar
Emirdağ
Evciler
Hocalar
İhsaniye
Yenicehisar
Kızılören
Sandıklı
Sinanpaşa (Sincanlı)
Sultandağı
Şuhut

Afyon 'da Öğrenci Olmak

Afyon’da üniversite kazandınız ve yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Afyon nasıl bir şehir, Üniversite yaşamı, kampüs ortamı, yaşam şartları nasıl gibi birçok soruyla karşı kalacaksınız. Afyon’da Şuan mevcutta iki tane Devlet Üniversitesi bulunmaktadır. Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyon Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu olmak üzere. Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkiye'nin eski üniversitelerinden biridir. Ahmet Necdet Sezer Kampüsü üniversitenin kampüsünün ismidir. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur.  Afyon’da yaşam diğer büyük şehirlere göre daha kolay ve daha ucuzdur. Yaşam şartları diğer illere göre daha kolaydır. Özellikle ulaşım konusunda Afyonda sıkıntı yaşamazsınız. Afyonda nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Öğrencilerin zaman geçirebileceği birçok kafe, sinema ve sosyal alanlar mevcuttur.   Afyon öğrenci sayısının çok olması nedeniyle öğrenci şehri diyebileceğimiz ender şehirlerden birdir. Ahmet Necdet kampüsü da öğrencilerin zaman geçireceği etkinliklerin ve sosyal alanların olduğu bir kampüstür. Ayrıca Afyon ve çevresi tabiat parkları ve doğal güzellikleri zaman geçirmekten sıkılmayacağınız bir şehirdir. Üniversite hayatınız boyunca Afyonda öğrenci olarak geride güzel anılar bırakacaksınız.


Afyon’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Afyon’da öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir.  Afyon’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Afyon ''yurt fiyatları oda sayısına göre 5000 TL ile 10.000TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Afyon Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Afyon’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Afyon Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Afyon’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Afyon merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Afyon merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 2000TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2000 TL ile 35000 TL arasındadır.


Afyon Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Afyon’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Afyon Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Afyon Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Afyon'daki Apart ücretleri, Afyon Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Afyon Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Afyon Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Afyon Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Afyon ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Afyon'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Afyon Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Afyon’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Afyon'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Afyon'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

Afyon Hakkında Merak Edilenler