Ağrı Özel Öğrenci Yurtları

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
2Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtAğrı

İlçe Seç

Merkez
Diyadin
Doğubeyazıt
Eleşkirt
hamur
Patnos
Taşlıçay
Tutak

Ağrı 'da Öğrenci Olmak

Ağrı’da üniversite kazandınız ve yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Ancak Ağrı hakkında hiçbir fikriniz yok Tabii sonrasında Ağrı Nasıl bir şehir? Hayat şartları, insanları, üniversite ortamı, şehirde yaşam, nerde kalacağım yurt fiyatları ve şartları nasıl gibi birçok konuda kafanızda sorular oluşmaya başlayacaktır Ağrı nüfus açısından çok fazla kalabalık olmayan şehirlerimizden biridir.  Sert ve soğuk iklimi ile Doğu Anadolu bölgesinin en yüksek rakıma sahip illerindendir. Ağrı, deniz seviyesinden 1640 m yüksekliktedir. Anadolu ile İran'la bağlantısını sağlayan yolun üzerinde bulunması ile önemi artan ilin doğusunda İran, batısında Muş ve Erzurum, kuzeyinde Kars, kuzeydoğusunda Iğdır, güneyinde Van ve Bitlis ili bulunmaktadır. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin temelleri, 1967–1968 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kurulan Ağrı Kız İlk Öğretmen Okulu olarak atılmış ve 1977–1978 eğitim-öğretim yılından itibaren iki yıllık Eğitim Enstitüsü’ne dönüştürülerek öğretmen yetiştirme fonksiyonunu sürdürmüştür. Sonrasında Modern bir yapıya dönüşmüş önemli bir üniversitemiz haline gelmiştir. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi kampüsü, önemli yeşilliğe, doğa ile iç içe güzel olduğu oldukça keyifli bir kampüsü vardır.  Bu kampüs içerisinde sadece eğitim öğretim konferans salonlarıyla değil, aynı zamanda kültürel sportif faaliyetlerle de öne çıkmaktadır. Mesela yüzme havuzundan tutun bowling salonu, tenis kortları, stadyum, bisiklet turları gibi birçok faaliyet alanları ile gençlere yönelik bir kampüsü vardır.  Ağrı sosyal hayat açısından kış mevsiminin oldukça zor geçmesi ile genellikle şehir merkezindeki cafe ve eğlence merkezlerinde geçirebilirler. Havaların daha sıcak olduğu zamanlarda Ağrıda bulunan birçok tarihi eserlerin bulunduğu yerleri gezerek, birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.


Ağrı’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Ağrı’da öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir.  Ağrı’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Ağrı ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 3000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Ağrı Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Ağrı’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Ağrı Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığımızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Ağrı’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Ağrı merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Ağrı merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 1.500 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir


Ağrı Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Ağrı'da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Ağrı Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Ağrı'da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Ağrı Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Ağrı'daki Apart ücretleri, Ağrı Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Ağrı Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Ağrı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Ağrı Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Ağrı ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Ağrı'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Ağrı Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Ağrı’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Ağrı'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Ağrı'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Ağrı Hakkında Merak Edilenler