Aksaray Özel Öğrenci Yurtları

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
4Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtAksaray

Aksaray Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Ağaçören
Eskil
Ağaçlı (Gülağaç)
Güzelyurt
Ortaköy
Sarıyahşi

Aksaray 'da Öğrenci Olmak

Aksaray’da Üniversitesini kazandınız ve Aksaray hakkında hiçbir fikriniz yok, Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Kampüs olanakları neler, Üniversite yaşamı zor mu?  Üniversite hayatım boyunca nerede kalacağım gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Aksaray’da Şuan Aksaray Üniversitesi olmak kaydıyla 1 tane devlet üniversitesi vardır. Daha Önce Niğde Üniversitesine bağlı olan ve genç üniversite diyebileceğimiz bir Üniversite olan Aksaray Üniversitesi kampüsü oldukça keyifli ve aktif bir kampüstür. Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Rahat bir öğrencilik yaşamı için Aksaray en ideal şehirlerden biridir. Aksaray diğer şehirlere oranla daha uygun ve kolaydır. Aksaray Üniversitesinin tek problemi ulaşım konusudur. Dolmuş sisteminin yetersi olmasından dolayı ulaşımda sıkıntılar yaşanmaktadır. Aksaray’da nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Öğrencilerin zaman geçirebileceği birçok kafe, sinema ve sosyal alanlar mevcuttur. Eğlence mekanları ve zaman geçirebileceğiniz çok sayıda mekanın bulunduğu Aksaray zamanınızı geçirebileceğiniz birçok Aksaray sosyal etkinliklerin, sosyal alanların olduğu bir şehirdir.


Aksaray’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Aksaray’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Aksaray’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Aksaray ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2.500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2.500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 4.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Aksaray Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Aksaray’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Aksaray Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Aksaray’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Aksaray merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Aksaray merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 2.500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2.000TL ile 5.000 TL arasındadır.


Aksaray Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Aksaray’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Aksaray Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Aksaray Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Aksaray'daki Apart ücretleri, Aksaray Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Aksaray Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Aksaray Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bursa ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir.  Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Aksaray'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Aksaray Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Aksaray’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Aksaray'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Aksaray'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.Aksaray Hakkında Merak Edilenler