Ankara Etimesgut Özel Öğrenci Yurtları

Ankara Etimesgut’daki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlarburada!

Üniversite
27Üniversite
Aktif Yurt
70Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Altındağ
Çankaya
Etimesgut
Keçiören
Mamak
Sincan
Yenimahalle
Gölbaşı
Akyurt
Ayaş
Bala
Beypazarı
Çamlıdere
Çubuk
Elmadağ
Evren
Güdül
Haymana
Kalecik
Kazan
Kızılcahamam
Nallıhan
Polatlı
Şereflikoçhisar

Etimesgut’ta Öğrenci Olmak 

Ankara Etimesgut, nüfus açısından son derece çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmaktadır. Genel olarak Ankara yerlilerine ev sahipliği yapıyor olsa da burada farklı kültürleri de bir arada tutmaktadır. Zaman içerisinde gelişen sanayisi yerleşim alanları, ticari faaliyetleri ile gözde bir İlçe haline gelmiştir. Etimesgut günümüzde ise 122 bin yaklaşık nüfusu ile son derece ön planda bir ilçedir. Ankara’nın nüfus yükünü çekmesi noktasında önemli bir potansiyele sahip olan Etimesgut nüfus çeşitliliği açısından da tüm Ankara’nın küçük bir minyatürü denebilir.

Ayrıca Etimesgut’ta üniversite okumaya gelen öğrenci sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ankara’nın en çok Üniversite olan İlçesi ola n Etimesgut’ta şuan Ankara, Gazi, Atılım, Ufuk ayrıca Güvenlik Bilimleri ve Adli Bilimler Enstitüleri var. Üniversitelerin çok olması öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çok sayıda öğrenci yurdu, öğrenci apartı ve öğrenci pansiyonlarının da ilçede yoğunlaşmasını sağlamıştır.


Öğrenciler ağırlıklı olarak barınma için özel ve devlet yurtlarını tercih etmektedir. Ev kiralamak yurtta kalmaya göre daha masraflı olduğu ve ev kiralarının yüksek olmasından dolayı öğrencilerin tercihi yurtlardan yana olmaktadır. Devlet yurtlarının yanında İlçede çok sayıda özel kız ve erkek öğrenci yurdu vardır. Yurtlar 1 kişilik, 2.3,5 ve 6 kişilik olarak öğrencilerin tercihlerine göre düzenlenmiştir. Etimesgut kız ve erkek yurtları oldukça modern ve öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Etüt salonundan, yemek hizmetine, dinlenme, sinema salonundan, spor salonuna kadar her şey düşünülmüştür. Bazı yurtlarda ücretsiz servis hizmeti de verilmektedir. 


Ankara Etimesgut’ta öğrenciyseniz zamanınızı geçireceğiniz çok sayıda yer olduğu için oldukça şanslı sayılırsınız. Etimesgut Ankara adına önemli ilçelerden biridir. Mahalle aralarında kalan camiler ve hanlar tarihi ve mistik bir gezi adına son derece önemli ve verimli olabilir. Etimesgut bunun dışında gezilecek yerler açısından sulak alanlara sahip olması özelliği ile bilinmektedir. Özellikle yaz aylarında sahip olduğu göl kenarlarının son derece önemli bir hale gelmektedir. Arkadaşlarınızla Göl kenarında piknik yapabilir, uzanıp kitap okuyabilir huzurlu zamanlar geçirebilirsiniz. Etimesgut da Öğrencilerin zaman geçirdiği birçok sosyalleşme alanları kültür ve sanat merkezleri de mevcuttur. 


Etimesgut Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

Ankara Etimesgut’ta öğrenci Yurdu Fiyatları, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Ankara Etimesgut Kız Yurdu ya da Etimesgut Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Etimesgut’taki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 9000 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 9000 TL civarında olurken, tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 2000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. Ankara Etimesgut Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Etimesgut Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Ankara Etimesgut’ta Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Etimesgut’ta öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Etimesgut çarşıda 5000TL ile 16.000TL arasında değişmekte iken, Elvankent Mah. 7000 TL ile 10.500TL arasında, Eryaman’da 2.750 TL -20.000 TL arasında değişmektedir.  Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Ankara Etimesgut’ta Kız Öğrenci evi ya da Etimesgut’ta Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Etimesgut genelinde ev kiraları ortalama 3000TL-20.000 TL Aralığında değişmektedir. 
Ankara Hakkında Merak Edilenler