Ankara Gölbaşı Kız Özel Öğrenci Yurtları

Ankara Gölbaşı’ndaki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlarburada!

Üniversite
27Üniversite
Aktif Yurt
69Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Altındağ
Çankaya
Etimesgut
Keçiören
Mamak
Sincan
Yenimahalle
Gölbaşı
Akyurt
Ayaş
Bala
Beypazarı
Çamlıdere
Çubuk
Elmadağ
Evren
Güdül
Haymana
Kalecik
Kazan
Kızılcahamam
Nallıhan
Polatlı
Şereflikoçhisar

Ankara Gölbaşı’nda Öğrenci Olmak 

Ankara Gölbaşı daha önceleri bir mahalle olarak bulunmaktaydı. Gölhanı mahallesi olarak yaşayan ilçe zaman içerisinde gelişen nüfusu dolayısı ile ilçe olma özelliğini kazanmıştır. Bölge Sahip olduğun stratejik konumdan dolayı askeri alan olarak da son derece önemlidir. 


Gölbaşı ayrıca Ankara’nın en çok Üniversitesi bulunan İlçesi olması açından da oldukça önemlidir. Ankara Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü, Gazi Üniversitesinin Gölbaşı Kampüsü, Atılım Üniversitesi, Polis Meslek Yüksek Okulu, Ufuk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okullu gibi birçok Üniversite ve Fakülteler bu Gölbaşında bulunmaktadır. Dolayısı ile öğrenci sayısı da oldukça yoğun olan bir ilçedir. Gölbaşında Üniversite okuyan öğrenciler çoğunlukla barınma ihtiyaçlarını öğrenci yurtlarında kalarak sağlamaktadırlar. Devlet yurtları ve Özel kız ve erkek yurtlarını tercih eden öğrencilerin bir kısmı da öğrenci apartları ve öğrenci rezidanslarında konaklamaktadır. Evde kalmak öğrenciler için daha maliyetli olduğundan Gölbaşında okuyan öğrenciler çoğunlukla Öğrenci yurtlarını tercih etmektedir. 


Ankara Gölbaşında öğrenciyseniz zaman geçireceğiniz birçok yer mevcuttur. Ankara’da az sayıda bulunan sulak alanlardan birine sahip olan Gölbaşı bu anlamda son derece önemlidir. Bölgenin nadir büyük sulama alanlarından birine sahip olması yönü ile birçok ilçeden daha fazla göç almaktadır. Bu yönü ile ön plana çıkmıştır. Gölbaşı tarihi yerlerin dışında Eymir Gölü ve Mogan Gölü’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin bu açıdan en değerli noktalarından biri haline gelmiştir. Özellikle yaz aylarında Gölbaşı ilçe nüfusunun bir nebze daha arttığını görebilmek mümkündür. Ayrıca şehir merkezinde özellikle öğrencilerin uğrak yerleri olan yeme içme mekanları, eğlence ve dinlenme mekanlarında zaman geçirebilir, arkadaşlarınızla Gölbaşının tarihi yerlerinde zaman yolculuğu yapabilirsiniz. 


Gölbaşı Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

Ankara Gölbaşı’nda öğrenci Yurdu Fiyatları, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Ankara Gölbaşı Kız Yurdu ya da Gölbaşı Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 


Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Gölbaşı’ndaki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 9000 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 9000TL civarında olurken, tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 2000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. Ankara Gölbaşı Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Gölbaşı Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Ankara Gölbaşı’nda Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Gölbaşı’nda öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Gölbaşı Bahçelievler civarı 5.500-12.000TL olurken Seğmenlerde fiyatlar 8.250TL -11.500 TL arasındadır. Eymir 11.000 TL -11.250 TL aralığındadır. Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Ankara Gölbaşı’ndaki Kız Öğrenci evi ya da Gölbaşı’ndaki Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Gölbaşı genelinde ev kiraları ortalama 6000TL-11.000 TL Aralığında değişmektedir. 


Gölbaşı'nda ulaşım

Gölbaşı, Ankara'nın güneyinde bulunan bir ilçedir. Ulaşım açısından da şehir merkeziyle bağlantıları iyi olan bir bölgedir. Gölbaşı'nda ulaşım için aşağıdaki seçenekler mevcuttur:


  • Otobüsler: Ankara'daki EGO otobüsleri, Gölbaşı'nda birçok güzergâhta hizmet verir. Bu otobüslerle şehir merkezi ve diğer semtlere kolayca ulaşabilirsiniz.


  • Minibüsler (Dolmuş): Gölbaşı'nda minibüs hatları da oldukça yaygındır. Minibüsler, daha küçük ve daha hızlı bir toplu taşıma seçeneği sunar ve ilçenin farklı mahallelerini birbirine bağlar.


  • Toplu Taşıma Kartı: Ankara'da kullanılan Ankarakart adlı toplu taşıma kartı, Gölbaşı'nda da geçerlidir. Kart, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarında kullanılabilir.


  • Özel Araç: Gölbaşı, Ankara'nın merkezi ile Eskişehir-Ankara karayolu (Eskişehir Yolu) arasında yer alır. Ayrıca TEM otoyoluna da yakın bir konumdadır. Bu nedenle özel araçla ulaşım da oldukça kolaydır.


  • Raylı Sistemler: Gölbaşı'nda şu an için metro veya Ankaray gibi raylı sistemler yoktur. Ancak, Ankara'nın gelişen ulaşım ağı düşünüldüğünde gelecekte bu tür ulaşım seçeneklerinin de ilçeye ulaşması mümkün olabilir.


Gölbaşı, Ankara'nın önemli ilçelerinden biri olması nedeniyle ulaşım açısından geniş bir yelpazeye sahiptir. Toplu taşıma araçları sayesinde şehir merkezi ve diğer semtlere kolayca ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda özel araçlarla da ilçenin önemli yollarına bağlantı sağlamak kolaydır.

Ankara Hakkında Merak Edilenler