Ankara Keçiören Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Ankara Keçiören’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlarburada!

Üniversite
27Üniversite
Aktif Yurt
69Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Altındağ
Çankaya
Etimesgut
Keçiören
Mamak
Sincan
Yenimahalle
Gölbaşı
Akyurt
Ayaş
Bala
Beypazarı
Çamlıdere
Çubuk
Elmadağ
Evren
Güdül
Haymana
Kalecik
Kazan
Kızılcahamam
Nallıhan
Polatlı
Şereflikoçhisar

Çankaya'da Öğrenci Olmak

Ankara Çankaya'da öğrenci olmak, başkentin en önemli üniversitelerine yakınlığı ve zengin sosyal yaşamıyla dolu bir deneyim sunmaktadır. Çankaya, Türkiye'nin eğitim merkezlerinden biri olarak bilinen bir ilçedir ve pek çok üniversite kampüsüne ev sahipliği yapar. Öğrenciler için çeşitli konaklama seçenekleri, yurtlar, öğrenci evleri ve apartlar mevcuttur.


Öğrenci olmanın en güzel yanlarından biri, Çankaya'nın kültürel zenginliklerini ve etkinliklerini keşfetme imkanıdır. Şehirde bulunan tiyatrolar, konserler, sergiler ve festivaller, öğrencilere keyifli ve renkli bir sosyal yaşam sunar. Ayrıca Çankaya, kafe, restoran ve eğlence mekanlarıyla dolu bir ilçedir, bu da öğrencilerin arkadaşlarıyla zaman geçirebileceği ve yeni dostluklar kurabileceği güzel ortamlar sunar.


Öğrenci olmak aynı zamanda şehrin tarihi ve turistik mekanlarını keşfetmek için harika bir fırsattır. Anıtkabir, Atatürk Orman Çiftliği, Etnografya Müzesi ve Çağdaş Sanatlar Merkezi gibi önemli noktalar, öğrencilere kültürel birikim kazandırır ve boş zamanlarında keyifli geziler yapmalarını sağlar.


Çankaya, Ankara'nın birçok merkezi noktasına kolay ulaşım imkanları sunar. Toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş olduğundan üniversite kampüslerine ve diğer bölgelere rahatça gidip gelmek mümkündür. Aynı zamanda çeşitli spor alanları ve yeşil alanlar da öğrencilerin spor yaparak ve doğayla iç içe zaman geçirmelerine olanak tanır.


Özetle, Ankara Çankaya'da öğrenci olmak, akademik yaşamın yanı sıra kültürel etkinlikler, sosyal yaşam ve şehri keşfetme fırsatı sunan bir deneyimdir. Öğrenciler, bu canlı ve dinamik ilçede kendilerini geliştirirken, unutulmaz anılar biriktirme şansına sahiptir.


Çankaya'da Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

Ankara Çankaya’da öğrenci Yurdu Fiyatları, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Ankara Çankaya Kız Yurdu ya da Çankaya Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. 

 

Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Altındağ’daki mahallere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. ''yurt fiyatları odadaki kişi sayısına 9.000 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir.


6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 9.000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 2500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. Ankara Çankaya Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfası yurt fiyatları linki üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 


Çankaya Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Ankara’da Çankaya'da Özel Yurtlar haricinde kalabileceğiniz alternatifleriniz arasında ''öğrenci evi kiralamak'' ya da ''öğrenci apartı'' kiralamak olacaktır. Çankaya’da öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar evin konumuna ve büyüklüğüne, eşyalı eşyasız olmasına göre farklılık göstermektedir. Çankaya merkezde fiyatlar 5.500 TL -12.500 TL değişmektedir.


Ayrıca Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, Bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Ankara Çankaya’da Kız Öğrenci evi ya da Çankaya’da Erkek öğrenci evi kiralamak sizin çok ekonomik olmayacaktır. Çankaya genelinde ev kiraları ortalama 6.500TL-25.000 TL Aralığında değişmektedir. 

Ankara Hakkında Merak Edilenler