Artvin Özel Öğrenci Yurtları

Artvin'deki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Artvin'deki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
2Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtArtvin

Artvin Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Ardanuç
Arhavi
Borçka
Hopa
Göktaş (Murgul)
Şavşat
Yusufeli

Artvin 'te Öğrenci Olmak

Artvin’de Üniversitesini kazandınız ve Artvin hakkında hiçbir fikriniz yok, Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Kampüs olanakları neler, Üniversite yaşamı zor mu?  Üniversite hayatım boyunca nerede kalacağım gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Artvin’de Şuan Artvin Üniversitesi olmak kaydıyla 1 tane devlet üniversitesi vardır. Artvin Çoruh Üniversitesi genç üniversite diyeceğimiz Üniversitelerden biridir. Artvin Üniversitesi kampüsü küçük oldukça keyifli ve aktif bir kampüstür. Kendi ayaklarımız üzerinde durmaya başladığımız üniversite yıllarında öğrenci olmanın vermiş olduğu sorumluluk ve farklı bir şehir yaşamaya başlamanın vermiş olduğunu huzursuzluğu bir kenara bırakabilirsiniz. Artvin’de olmak sizi evinizdeymiş gibi hissettirecek yerlerden bir tanesi. Küçük ama büyük hayaller için bir masal diyarınız olacak ve tarifsiz doğasıyla dinginlik, eğlenceli keşfedilecek yerleriyle hayatınıza renk katacaktır. Küçük bir şehir olduğu için zamanla insanları tanıyıp ‘’ abi, abla ‘’ demeye başlayabilirsiniz. Sıcakkanlı insanları da kendilerinden biri gibi görüp size güvende olduğunuzu hissettirecektir.


Çoruh Üniversitesi’ne batıdan geliyorsanız ilk başladığınız da ben nereye geldim diyebilirsiniz. Yapabilecekleriniz doğal olarak daha kısıtlı oluyor ama doğal bir yaşam ve kısa bir süre sonra yakalayacağınız hareketlilik Çoruh Üniversitesinde öğrenci olmanın doğru bir karar olduğunu hissettirecektir size. Çoruh Üniversitesi Merkez Yerleşkesine yakın birçok özel kız öğrenci yurtları ve erkek öğrenci yurtları bulunuyor. Şanslıysanız okula yürüyerek bile gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşım çok pahalı değil öğrenci bursunuzla rahatlıkla geçirebilirsiniz. Part-time iş olarak kafelerde çalışabilirsiniz. Küçük ve şirin bir AVM’ si de var. Hem kız öğrenciler için hem de erkek öğrenciler için önerebileceğimiz Çoruh Üniversitesinin halk oyunları ekibine katılmak olacaktır. Hayatınıza ciddi anlamda renk katacak öğrenirken biraz zorlansanız da aşırı keyif alacağınız bir aktivite olacak

 

Artvin’de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Artvin’de öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Artvin’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Artvin ''yurt fiyatları oda sayısına göre 2000 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 3.500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 

 

Artvin Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Artvin’de Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Artvin Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığımızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Artvin’de evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Artvin merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Artvin merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 3000 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2500 TL ile 7000 TL arasındadır.


Artvin Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Artvin’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Artvin Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da apar atlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Artvin Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Artvin’deki Apart ücretleri, Artvin Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Artvin Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Artvin Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Artvin ‘de Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Artvin’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Artvin Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Artvin’de Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Artvin’deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Artvin’deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Artvin Hakkında Merak Edilenler