Balıkesir Kız Özel Öğrenci Yurtları

Balıkesir'deki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Balıkesir'deki Üniversitelere yakın,Öğrenciler için Popüler en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.

Üniversite
2Üniversite
Aktif Yurt
10Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtBalıkesir

İlçe Seç

Merkez
Ayvalık
Balya
Bandırma
Bigadiç
Burhaniye
Dursunbey
Edremit
Erdek
Gömeç
Gönen
Havran
İvrindi
Kepsut
Manyas
Marmara
Savaştepe
Sındırgı
Susurluk

Balıkesir 'de Öğrenci Olmak

Balıkesir’de üniversite kazandınız Balıkesir belki de hayatınızda ilk kez gideceğiniz bir şehir ve hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Üniversite yaşamı, kampüs ortamı, yaşam şartları nasıl gibi birçok soruyla karşı kalacaksınız. Balıkesir öncelikle turistik bir şehir olması dolayısı ile oldukça modern ve gezilecek zaman geçirilecek yerlere sahip en güzel şehirlerimizden biridir. Balıkesir’de şuan mevcutta bir tane tane Devlet Üniversitesi bulunmaktadır. Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü oldukça modern ve geniş bir alana sahiptir. olmak üzere. Balıkesir Üniversitesi Türkiye'nin eski üniversitelerinden biridir. Balıkesir Çağış kampüsünde ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Balıkesir’de yaşam diğer büyük şehirlere göre daha kolay ve daha ucuzdur. Özellikle ulaşım konusunda Balıkesir öğrenciler için oldukça kolaydır. Kampüsten şehir merkezine sürekli halk otobüsleri ve dolmuşlar sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.


Balıkesir’de nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız özellikle öğrencilerin sıklıkla bulundukları eğlence mekanları, yeme içme ve sosyalleşme alanları oldukça fazladır. Balıkesir’deki öğrenci sayıda azımsanamayacak kadar çok olduğundan öğrencilere hitap eden yerler,  fiyat açısından uygun ve sosyalleşme açısından zengindir. Ayrıca Çağış kampüsü içinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karışılayacak her türlü şey yeme içme, banka, sağlık, ulaşım, market gibi birçok şey bulunmaktadır. Kampüs içinde etkinliklere katılabileceğiz spor alanları, eğlence ve etkinlik merkezleri de oldukça fazladır. Balıkesir il olarak bir turizm şehri olduğundan çevresinde hafta sonlarını değerlendirebileceğiz, arkadaşlarınızla farklı deneyimler yaşayabileceğiniz tarihi ve doğal güzelliklere sahip birçok yeri gezebilir Üniversite hayatınız boyunca farklı deneyimler yaslayabilirsiniz.  


Balıkesir’de Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Balıkesir’de öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Balıkesir’de Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Balıkesir ''yurt fiyatları oda sayısına gör 5000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 5000 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre oda fiyatları 6000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Balıkesir Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Balıkesir’de Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci aparatlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Balıkesir Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Balıkesir’de evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Balıkesir merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Balıkesir merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 1+1 eşyasız bir ev, 500 TL ile 90.000 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 3000 TL ile 12.000 TL arasındadır.


Balıkesir Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Balıkesir’de Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Balıkesir Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Balıkesir Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı odayı paylaştığınız kişinin öğrenci olmaması, çalışanlarında kalabildiği apart evlerde öğrenci aynı odada kaldığından dolayı final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Öğrenci yurtlarında bu tür sorunlar yaşamazsınız çünkü yurtlarda odaların yanında ders çalışmak için etüt odaları da bulunmaktadır. Balıkesir’deki Apart ücretleri, Balıkesir Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Balıkesir Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Balıkesir Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığı, yurdun sosyal imkânlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Balıkesir ‘de Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Balıkesir’deki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Balıkesir Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Balıkesir’de Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dâhil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Balıkesir’deki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Balıkesir’deki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Balıkesir Hakkında Merak Edilenler