Bartın Özel Öğrenci Yurtları

Bartın Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları - Fiyatları İncele!

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
1Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtBartın

Bartın Şehrindeki Üniversiteler

İlçe Seç

Merkez
Amasra
Kurucaşile
Ulus

Bartın 'da Öğrenci Olmak

Bartın’da üniversite kazandınız ve yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Tabii sonrasında Bartın Nasıl bir şehir, Üniversite yaşamı, kampüs ortamı, yaşam şartları nasıl gibi birçok soruyla karşı kalacaksınız. Bartın’da Şuan mevcutta iki tane Devlet Üniversitesi bulunmaktadır. Bartın Üniversitesi 2008 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin merkez kampüsü Batı Karadeniz’de yer alan Bartın ilindedir. Üniversite bünyesinde; Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Orman Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bulundurmaktadır. Şehir genel olarak ekonomik sayılabilir. Yemek yediğiniz yerlere göre fiyatlar yere değişkenlik gösteriyor. Ama kafelerde zaman geçirmek isterseniz oldukça uygun diyebiliriz. Bartın hem konumu, tarihi, hem doğal güzellikleri ile üniversite hayatınız boyunca yaşamaktan keyif alacağınız bir şehir olacaktır. Bartın küçük bir şehir olduğu için ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Öğrenciler için hafta sonlarını zaman geçirebilecekleri birçok yer mevcuttur. özellikle ormanları ve sahiliyle bir doğa cenneti gibidir. Amasra Plaji, Göldere Şelalesi, Bartın Fatih Camii, Ulukaya Şelalesi, Direkli Kaya, Amasra Kuşkayası Yol Anıtı, Amasra Kemere Köprüsü, Amasra Küçük Kilise, Bartın Çayı, Kapısuyu Plajı, Amasra Bakacak Mevkii, Güzelcehisar Lav Sütunları, Amasra Büyük Liman Plajı, İnkumu Plajı, Amasra Antik Tiyatro, Amasra Delikli Şili, Ağlayan Ağaç gezebileceğiz sadece bir kaçıdır. Bartın üniversite hayatınız boyunca size güzel anılar bırakacaktır.


Bartın’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Bartın’da öğrenci Yurdu Fiyatları Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir.  Bartın’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Bartın ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3.500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 3.500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 5.000 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Bartın Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Bartın’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Bartın Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınız da, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğal gaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Bartın’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Bartın merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Bartın merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev, 4.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir


Bartın Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Bartın’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Bartın Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bartın’da apartlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekâr memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Bartın Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Bartın'daki Apart ücretleri, Bartın Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.


Bartın Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Bartın Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bartın ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Bartın'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Bartın Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Bartın’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, özel yurt ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu? , fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Bartın'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Bartın'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Bartın Hakkında Merak Edilenler