Bolu Merkez Özel Öğrenci Yurtları

Bolu Merkez’deki ihtiyaçlarınıza cevap verecek Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını bulun, fiyat teklifi alın, öğrenci olmanın keyfini çıkarın. Aradığın yurtlar burada!

Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
3Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurt

İlçe Seç

Merkez
Dörtdivan
Gerede
Göynük
Kıbrıscık
Mengen
Mudurnu
Seben
Yeniçağa
Kaynaşlı

Bolu Merkez Nereye Bağlı?

Bolu, Türkiye'nin Batı Karadeniz bölgesinde yer alan doğal güzelliklere sahip bir şehirdir. Merkezi, ilin yönetim merkezi ve diğer ilçelere bağlantı sağlayan önemli bir noktadır. Doğal güzellikleri, yaylaları ve gölleriyle ünlüdür. Tarihi dokusu ve müzesi de kültürel açıdan ilgi çekicidir. Bolu'da toplamda 9 ilçe bulunur. Her mevsim ziyaretçilere keyifli anlar yaşatır.


Bolu Merkez Öğrenci Yurt Fiyatları

Bolu'da öğrenci yurtlarının fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Yurtların konumu, sunulan hizmetler, odaların özellikleri ve sosyal alanlar gibi etmenler fiyatları belirler. Kız ve erkek öğrenci yurtları genellikle benzer fiyat aralıklarında olabilir. Fiyatlar aylık olarak verilir ve genellikle odanın kişi sayısına, odada banyo-wc olmasına, yemek hizmeti olup olmamasına ve yurtta sunulan diğer imkanlara göre değişir. Bolu'da öğrenci yurtları genellikle 6 kişilik veya 5 kişilik odalar için ortalama 2500 TL civarında bir fiyat sunabilir. Tek kişilik odalar, özel banyo-wc ve mutfak gibi ekstra olanaklar sunan konforlu yerlerde fiyatları 3500 TL'den başlayabilir.

Bu fiyatlar genel bir rehber niteliğindedir ve güncel fiyatlar için doğrudan yurtlarla iletişime geçmeniz önerilir. Ayrıca, yurtların sunduğu hizmetleri, oda özelliklerini ve diğer detayları göz önünde bulundurarak bütçenize uygun bir seçim yapmanız önemlidir.


Bolu Merkez Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Bolu’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Bolu Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Bolu’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Bolu merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Bolu merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev,1.750 TL ile 7.500 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2000 TL ile 8000 TL arasındadır.


Bolu Merkez'de yapılabilecek aktiviteler şunlardır:

1. Gölcük Tabiat Parkı ve Gölcük Gölü'nde doğa yürüyüşleri ve piknik yapma imkanı.

2. Abant Gölü'nde yürüyüş, bisiklet sürme ve doğal güzelliklerin tadını çıkarma.

3. Bolu Belediye Ormanı'nda doğa yürüyüşü ve piknik yapma olanakları.

4. Bolu Müzesi'ni ziyaret ederek Bolu'nun tarihini ve kültürel mirasını keşfetme.

5. Tarihi Bolu Evleri'ni gezip Osmanlı dönemine ait mimariyi görme.

6. Bolu Kent Ormanı'nda doğayla iç içe zaman geçirme ve spor yapma

7. Alışveriş merkezlerinde ve çarşıda alışveriş yapma, yöresel ürünleri deneyimleme.

8. Bolu'nun yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlarda yeme içme keyfi yaşama.


Bolu Konumuna Gitmek İçin En yakın Duraklar Nelerdir?

Otogar 964 metre uzaklıkta, 13 dakika yürüme mesafesinde.

Balık Hali 1 982 metre uzaklıkta, 13 dakika yürüme mesafesinde.


Bolu Merkeze ve Merkez Yurtlarına Nasıl Ulaşırım?

Bolu Terminal'e ulaştıktan sonra, ilçe merkezine gitmek için 279, 508-5 ve 563-3 numaralı belediye otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Bu otobüs hatları ile terminalden ilçe merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bolu Terminal, şehir içi ulaşım için önemli bir merkezdir ve bu hatlar sayesinde çevredeki ilçeler ve merkez arasında kolayca seyahat edebilirsiniz.

Bolu Hakkında Merak Edilenler