Bolu Özel Öğrenci Yurtları

Bolu'daki tüm kız ve erkek öğrenci yurtları burada! Bolu'daki Üniversitelere yakın, en iyi ve en rahat Özel Öğrenci Yurtları hakkında bilgi al, en uygun oda fiyatlarını öğren.


Üniversite
1Üniversite
Aktif Yurt
3Aktif Yurt
izmir yurtizmir yurtBolu

İlçe Seç

Merkez
Dörtdivan
Gerede
Göynük
Kıbrıscık
Mengen
Mudurnu
Seben
Yeniçağa
Kaynaşlı

Bolu 'da Öğrenci Olmak

Bolu’da Üniversitesini kazandınız ve Bolu hakkında bir bilginiz yok.  Şehir nasıl? Üniversite ortamı nasıl? Bolu’da öğrenciler neler yapar? Bolu halkının öğrencilere bakışı nasıldır?   Bolu Üniversitesi Kampüs olanakları neler, nerede kalacağım? Yurt imkanları nasıl? Üniversite yaşamı zor mu? Bolu’da Üniversite hayatım boyunca yaşamak nasıl olacak gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlayacaktır. Bolu’da şuan hizmet veren 1 tane devlet üniversitesi vardır. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi kampüsü oldukça keyifli ve aktif bir kampüstür. Üniversite bünyesinde ki kırkı aşkın öğrenci topluluğunun sürekli olarak kullandığı Merkez'de İzzet Baysal'ın hayatından kesitler yansıtan bir müze de bulunmaktadır. Bolu'da her yıl 11 Mayıs'ta düzenlenen "İzzet Baysal'a Şükran Günleri’ne üniversitenin öğrencileri çeşitli etkinliklerle katılmaktadır. Öğrenciler tarafından bir hafta süreyle düzenlenen bahar şenliklerinde ise gün boyu aktiviteler ve amatör gruplarla ünlü sanatçıların sahne aldığı konserler yer almaktadır.  Kampüste ihtiyacınız olan her şey aşağı yukarı mevcuttur. Spor tesislerinden, kütüphaneye, bankalardan, kargo Ptt ve yemek mekanları gibi çok şey kampüs içinde mevcuttur.


Rahat ve huzurlu bir öğrencilik yaşamı için Bolu en ideal şehirlerden biridir ucuna yürüyerek bile gidebilirsiniz. Bolu diğer şehirlere oranla daha küçük ve sakin bir şehirdir. Hayat şartları diğer büyük şehirlere oranla daha kolaydır. Bolu’da nasıl zaman geçirim neler yaparım diye merak ediyorsanız Bolu Öğrencilerin zaman geçirebileceği kafe, yeme içme ve eğlence mekanı, olan yerler mevcuttur. Belediyenin düzenlediği festivaller, etkinliklere katılabilirsiniz. Gezmeye ve doğaya meraklıysanız eğer Bolu turistik ve ziyaretçi sayısı oldukça yüksek bir şehir olduğundan size farklı seçenekler sunacaktır. Uluslararası işaret sistemi ile belirlenmiş farklı zorluk derecelerine sahip Türkiye'nin en uzun yürüyüş rotaları Bolu'da bulunmaktadır. Bir doğa harikası olan Bolu kamp yapılacak onlarca nokta, doyumsuz fotoğraf köşeleri, ünü ülke sınırlarını çoktan aşan aşçılar ve lezzetiyle size üniversite hayatınız hem unutulmaz hem de hayatınızın en güzel anılarını bırakacaktır.


Bolu’da Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Bolu’da öğrenci Yurdu Fiyatları özellikle Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının bulunmuş olduğu konuma, sunmuş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Bolu’da Kız Yurdu ya da Erkek Yurdu olarak hizmet veren Özel Yurtların fiyatları öğrencinin konaklayacağı odanın kaç kişilik olduğuna, odada banyo-wc olmasına, yurtta yemek hizmeti olup olmamasına göre ayrıca öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu sosyal alanlara göre belirlemektedirler. Hatta Fiyatlar odaların ön cephe, arka cephe ya da çatı kat gibi bina içindeki farklı konumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Bolu ''yurt fiyatları oda sayısına göre 3000 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 2500 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 3500 TL ‘den başlamaktadır. Özellikle konut tarzı yerlerde tek kişilik odalarda ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. 


Bolu Öğrenci için Kiralık Ev Fiyatları

Bolu’da Özel Kız ve Erkek Yurtları haricinde kalabileceğiniz ''öğrenci evi kiralamak'' ya da öğrenci apartlarında kalmak olacaktır. Öğrenci evi kiralamak istiyorsanız fiyatlar Bolu Merkez ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle, Eşyasız 1+1 ya da 2+1 bir ev kiraladığınızda, bir kira peşin, iki kira depozito, elektrik -su- doğalgaz, internet için abonelik ücretleri ve emlakçı komisyonu da düşünüldüğünde, Bolu’da evde kalmaktansa Kız Öğrenci Yurdu ya da, erkek öğrenci yurdunda kalmak sizler için daha avantajlı olacaktır. Bolu merkezde ev kiraları İlçelere göre daha yüksek olurken İlçelerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Bolu merkezde ev kiraları fiyatlarına baktığımızda ise normal standartlarda 2+1 eşyasız bir ev,1.750 TL ile 7.500 TL arasında değişmektedir. İlçelerde ise fiyatlar 2000 TL ile 8000 TL arasındadır.


Bolu Öğrenci Apartları

Öğrenci yurtlarına alternatif olarak “Bolu’da Kız Öğrenci Apartı'' ya da ''Bolu Erkek Öğrenci Apartı'' kiralaması yapabilirsiniz. Bursa’da aparatlarda genel olarak öğrenciler, çalışanlar, bekar memur ya da işçiler ile birlikte oda kiralama yaparak kalmaktadırlar. Bolu Apart Evlerde yaşanan en önemli sıkıntı çalışan ve öğrenci aynı odada kaldığında öğrencilerin final ve vize sınavları zamanında gece geç saatlere kadar oda ışığını açarak ders çalışamaması olmaktadır, çünkü oda arkadaşı çalışan olduğundan dolayı zamanları tutmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kendi şartlarına uygun yerlerde konaklaması eğitimi açısından daha sağlıklı olacaktır. Bolu'daki Apart ücretleri, Bolu Özel Öğrenci Yurtlarına nazaran biraz daha ekonomik görünse de, Öğrenci yurtlarının sunmuş olduğu etüt odası ve dinlenme salonları, spor salonları ve yemek gibi imkanlar, vize ve final zamanları gibi kritik zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Bursa Öğrenci Yurtlarında kalmak Apart ve öğrenci evlerine göre daha avantajlı olmaktadır.

 

Bolu Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları

“Bolu Kız Öğrenci Yurdu fiyatları' öğrenci yurdunun oda tipleri, yurt ücretine yemek dahil olup olmadığı, yurdun sosyal imkanlarına, yemek olup olmamasına, yüzme havuzu, fitness salonu, kuaför salonu, sauna ve hamam olanakları olup olmadığına göre değişmektedir. Bolu ‘da Kız Öğrenci ulaşım açısından kolay ulaşım sağlanan bir yerde olması, üniversiteye yakın yurt olması alış veriş merkezleri, hastaneler ve bankalara olan yakınlığı Kız Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye yakın yurtlar Üniversiteye daha uzak mesafede olan yurtlara göre daha fazla tercih nedeni olmaktadır. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Öğrenci Yurdunun yeni yapılması, depreme dayanıklı olması, eski ya da yeni yapılmış bir bina olması da fiyatlarda etkili olmaktadır. Bolu'daki Kız Öğrenci yurtları ve fiyatlarına yurtlarburada.com sayfamızda bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Bolu Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kız Öğrenci yurtlarında olduğu gibi , “Bolu’da Erkek Öğrenci Yurdu fiyatları'' Erkek Öğrenci Yurdunun oda tipine, ücretine yemek dahil olup olmadığına, yurdun öğrenciye sunmuş olduğu sosyal alanlara, yüzme havuzu var mı - yok mu, fitness salonunu kullanabiliyor mu? Sauna ve hamam olanakları mevcut mu olmadığına göre değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunun merkezi bir konumda olması, ulaşım açısından dolmuş ve otobüs duraklara yakın olması, üniversiteye yakın yurt olması, Bolu'daki Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatlarını etkilemektedir. Üniversiteye mesafe olarak daha yakın olan erkek öğrenci yurtları, Üniversiteye yakın olmayan erkek öğrenci yurtlarına göre fiyat olarak biraz daha farklı olmaktadır. Erkek Öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın depreme dayanıklılığı yeni ya da eski bina olması da fiyat konusunda etken olan önemli unsurlardan birdir. Bolu'daki Erkek Öğrenci Yurtları fiyatlarına, yurtlarburada.com ana menüde bulunan yurt fiyatları linkinden ulaşabilirsiniz.


Bolu Hakkında Merak Edilenler